Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux-ot ajanlanatok?

Milyen linux-ot ajanlanatok?

Figyelt kérdés

En mar nem tudok donteni....tanacstalan vagyok. Valahol ugy erzem, hogy szuksegem van a Linux-ra de szinten a windows-ra is. De ha tenyleg kellene valasszak akkor a Linux. Nos rollam annyit kell tudni, hogy nem tudok megvalni a Photoshop / SonyVegas / Adobe Premier Pro-tol. Ez szinte napi szinten hasznalom... Tudom, hogy Linux alatt megtalalhato a fent emlitett programok. pl Photoshop-Gimp...ha nem mondok marhasagot van valami alkalmazas talan vine ? / amit a felrakunk akkor tudunk windows-os progikat futtatni ? Bar en nem lattam olyan video-t ahol linux alatt premier-t hasznalnanak... sony vegast igen :D meg Photoshop CS3-t...gondolom cc2014-t nem lehet telepiteni :(. Nekem annyira tetszik a Kali <3 (kinezete) de szamomra folosleges... tudom legtobben mire hasznaljak...en csak a kinezetere ;). Igazabol a kerdes az lenne, hogy milyen linux-ot ajanlanatok, a sony vegast 13/Photoshop cc2014-est fel tudnam-e rakni. Lattam mar olyan Linux-os videot ahol terminalon keresztul telepitik fel a skint :D....jol irom :D ?...+egy olyan progi kellene Linux alatt amilyen a premiere pro. Elore is koszonom a valaszokat....


CPU:i3 4170

Ram: 8GB DDR3 1600Mhz

GPU: Geforce GTX 750Ti

M:ASUS H81m-C

Jelenleg most egy HDD-m van ami 500GB de akarok venni egy SSD-t (op-nak)



2017. febr. 7. 00:17
1 2
 11/14 tabaki ***** válasza:

Hm... Meg kell mondjam, nekem imponál, hogy ezek szerint több a vér a pucádban, mint elsőre mutattad. Arról viszont tényleg az elsők között érdemes leszoknod, hogy mindenáron valami Windowshoz csatlakozó köldökzsinóron lebegve képzeld el az életedet. Általában minden feladatra találsz linuxos programokat, és ha ezek esetleg nem érik is el a drága professzionális szoftverek tudását, jellemzően nagyon jól használható szintet képviselnek, és ez nem ám valami semmirevaló, gyermeteg nívó. Kíváncsi volnék, hogy a hétköznapi felhasználók hány olyan dolgot produkálnak a dédelgetett profiprogramjaikkal, amit ne csinálhattak volna meg Gimppel, Kritával, MyPainttel, Inkscape-pel, LibreOffice-szal, Scribussal, OpenShottal, Audacityvel, LMMS-sel, OBS-sel, RecordMyDesktoppal, Blenderrel, FreeCAD-del, Code::Blocks-szal, Geanyvel, satöbbi, satöbbi, satöbbi -- igen, tudom, hogy ezeknek java része Windowsról is ismerős, így talán jobban kidomborodik, hogy nem egy néptelen marsbéli táj a linuxé, és nem csak ridegpásztoroknak való durva eszközök kerülhetnek a kezed ügyébe... Ezenfelül a linuxos programok a legtöbbször ingyenesek, tehát jogtisztán használhatod őket, nem kell harmincnapos próbaverziókat patchelgetned és kétes oldalakról vírustenyészeteket letöltögetned. Az olyan hétköznapi feladatokra, mint a kódszerkesztés, meg végképp értelmetlen windowsos programok után kapkodni. Nyilván a Notepad++-t sem azért használtad, mert az az egyetlen és meghaladhatatlan lehetőség, hanem mert valaki ajánlotta, és bevált. Ezt a linuxban is megkapod, csak nem pont ugyanaz lesz a program.

Ami az Ubuntut illeti, embert kívánó próbatételekre ne számíts, gyakorlatilag ugyanolyan behízelgő disztró, mint a Mint, nem egészen értem, mire gondoltak az okosok. Az a bizonyos „market” a Szoftverközpont, amit ott találsz azt problémamentesen telepítheted a gépedre a beépített kezelőjével. Vannak valamivel bonyolultabb esetek is, de szerintem egyelőre használd, amihez készen hozzájutsz.

2017. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
A linux mint is ubuntu alapú de rengeteg más distro is az pl elementary os kicsit osx-re hasonlit, de van az ubuntunak kifejezetten multimédiára való ubuntu stuido néven de van még kubuntu lubuntu meg még edubuntu stb... A szoftverközpont elég jó de néha nem árt majd keresni a neten pl:skype bár mondjuk a skype egy hulladék a linuxon. régen volt cedega de sajna abba maradt a fejlesztese. Mondjuk rengeteg jó és minőségi alternativa van pl libreoffice vagy gimp scribus, blender, Stopmotion,mixxx,Open Shot,Cinelerra. és még rengeteg más. Jó ha aktiv tagja vagy néhány forumnak is. Én angol forumokat használok. Nem sok jó magyar forummal találkoztam linuxal kapcsolatba. Ha ssd-t akarsz és nagy tárhelyett akkor érdemes beszerezned egy laptop dvd to hdd átalakitót. Nekem a nagy laptopomba egy 256gb ssd és egy 1tb 2,5 hdd van a cd helyén. Van külső meghajtóm de kb 1x használtam eddig mivel egy usb kulcs kb olcsobb már mint egy dvd.
2017. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha nem csak alapszinten használod a felsorolt programokat, hanem kicsit mélyebben, akkor nem nagyon fogsz rá altenatívákat találni. A Premier Pro-hoz képest az ilyen Kdenlive, Shotcut, Openshot, Lightworks, Cinerella, stb. kissé elmaradottak. Sem az effektjeik, sem pl. a motion tracking nincs olyan szinten (bár a Kdenlive-é egész tűrhető). A Gimp is másfél nagyságrenddel le van maradva a Photoshophoz képest. Jó hír azonban, hogy pl. a CC2015 szinte hibátlan fut Wine alatt ( [link] szóval közel sem hallott ügy ez. De azért szerintem érdemes törekedni arra, hogy nativ Linuxos cuccokat használjunk, még ha rá is kell szánni az időt, egy-két óra manual olvasgatás után egészen kézreállnak ezek a programok.

Ezt a Kali Linuxot nem ismerem, de screenshotok alapján Gnommal fut. Ezt bármelyik disztró tudja, amúgy érdemesebb olyat rendszert választani, ami mögött a lehető legnagyobb közösségi támogatás van.

2017. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Tom Benko ***** válasza:
Bátor ember, használd egészséggel!
2017. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!