Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám az alábbi...

Hogyan tudnám az alábbi helyzetben működésre bírni a pendriveom?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: csatlakoztatom az új pendriveom, eszközillesztő szoftver sikeresen települ, de intézőben nem jelenik meg új meghajtó keretében. (kissé megbízhatatlan forrásból származó pendrive, talán selejtes is lehet, de mielőtt annak titulálnám szeretnék mindent megpróbálni) feltételezem nincs partícionálva, lemezkezelőt megnyitva ez a kép tárul elém: ("lemez 2" lenne a pendrive)

[link]

Az érdekes dolgok az újracsatlakoztatásnál történnek, ugyanis a következő kép tárul elém kb 1 másodperc erejéig:

[link]

Majd az 1 másodperc elteltével ilyenre vált:

[link]

Ezen a ponton megpróbáltam kötetet létrehozni rajta de "Az eszköz nem áll készen" üzenet tárul ekkor elém.

Ha nyomok egy frissítést akkor pedig a legelső linkelt kép tárul elém és újra tehetetlen vagyok.


Ismer valaki egy olyan programot ami ilyen helyzetben segít? Eszközillesztő szoftver működik, partíció nincs, és úgy tűnik nem is tudok létrehozni mert eltűnik pár másodperc alatt a terület.

EaseUS Partition master 12.5 csatlakoztatás során egyáltalán nem jeleníti meg a pendriveot

MiniTool partition wizard sem :(



#lemezkezelés #működésképtelen pendrive #pendrive újraélesztés
2017. szept. 14. 21:59
 1/9 A kérdező kommentje:

mielőtt megzavarna valakit a képeken pendrive mérete, igen a pendrive 2 TB-os ezért is lenne fontos megoldást találnom.

Update közben kipróbáltam rajta a rufust is de az sem látja, mintha nem is csatlakoztattam volna (kipróbáltam működő pendriveal, azt észlelte), szóval a fő probléma a pendrive elérése

2017. szept. 14. 22:16
 2/9 A kérdező kommentje:

(előző kommentemből kimaradt egy kettőspont)

Update: Közben kipróbáltam rufussal...

2017. szept. 14. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
2TB-os? Akkor milyen partíciós táblát használsz? Az MBR partíciós táblával a gép max 2TB-ig képes kezelni egy partíciót, ami akár a pendrive is lehet. Lehet, hogy mivel közel van az MBR korlátaihoz nem képes megfelelően kezelni azt. A GPT partíciós táblával viszont 2ZiB-ig képes kezelni a gép a partíciókat (Zebibyte, nem érdekes, elképzelhetetlenül sok :D). Javasolhatnám még a Total Commander-t, hogy azt próbáld meg azzal mire jutsz.
2017. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, javítás. Jobbklikk a "Lemez 2"-re ami a pendrive, tulajdonságok, az ott feljövő ablakban kötetek és ott nézz rá a dologra. Ha MBR azt mondom állítsd át GPT-re.
2017. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"kissé megbízhatatlan forrásból származó pendrive"


Ha 350000-nél olcsóbban vetted, akkor hamisítvány, erről nem érdemes vitát nyitni.

2017. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg igen, igaz. Lehet nem éri meg vele vesződni :D
2017. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Total Commander "i:" meghajtóként rátalál, de ha rákattintok "Hiba! Nincs ilyen meghajtó Válassz másikat"


Lemezkezelésben cserélhető lemezek esetén nem kínálja fel a GPT-re konvertálást, mindössze tulajdonságokat tudok kérni, illetve betűjel módosítást (még a kiadás gomb is szürke) formázásra sem találok lehetőséget (pedig ha valahogy sikerülne formázni szerintem sokat segítene)

kipróbáltam még a DISKPART-ot parancssorban, a lemez, illetve a kötet kijelöléséig rendben megy,(annyi hogy a lemez méretét 0-nak látja) utána bármilyen parancsot adok neki (formázás, létrehozás, kötet törlés...) mindre talál valami hibaüzenetet, pl.: nem található, nem érhető el, nem létezik

lassan tényleg veszett ügynek tűnik, egyébként nem nagy veszteség mert gyakorlatilag semmi pénzért jutottam hozzá, számítottam is rá hogy gondok lesznek vele, de gondoltam ha sikerülne működésre bírnom, abból nagyon jól jönnék ki :D , köszönöm az eddigi ötleteket, ha vannak még nyugodtan írjátok

U.I. CHKDSK is kudarc

2017. szept. 15. 07:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeket nem lehet igy megvizsgalni, teljes tesztet kell rajtuk futtatni hogy kideruljon a valodi tarhely, program vegig irja majd beolvassa, neve nem jut eszembe. Ha megjavitod kapjatsz egy lassu 4-8-16 gigasat amekkora eredetileg a chip rajta..
2017. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás és már le is írták, csak a kérdező nem reagált rá.

Ez 99Á5, hogy egy sz.r kínai átverés és 10.000 alatt vett egy 2TB-osnak mondott pendrive-ot.

Ha így volt akkor felejtsd el, így jártál. Hacsak nem tényleg kifizettél érte negyedmilliót akkor meg küld vissza gariba mert akkor meg nem éri meg piszkálni.


Ja, hogy olcsó hamisítvány, na ugye...

2017. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!