Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan, aki a Windows...

Van olyan, aki a Windows 7/8/8.1/10 után váltott valamilyen Linux-ra?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor miért és hogy ment a váltás szoftverek terén?

Lett ebből valamilyen hátránya?



2018. jan. 17. 00:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
@10: Egyetértek. Nekem csak azért maradt még fenn a 7-es, mert egy nagyon alap dologra még nem találtam jó megoldást linuxon. De kb. 1-1,5 hónap és át akarok állni full linux rendszerre, mert egyébként mindenre találtam tökéletes alternatívát.
2018. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"nagyon alap dologra még nem találtam jó megoldást"


Mi lenne az? Hátha tudok valami okosat mondani. :)

2018. jan. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
@12: Ha tudnál, azt megköszönném, mert amit próbáltam (xournal, ocular), azzal nem jött össze, pedig tényleg nem nagy durranás. A lényeg, hogy egyszerű, szöveges pdf-fájlokkal dolgozok és az Acrobat Reader DC-ben (ingyenes) van szövegkiemelő funkció és a módosított fájlt így el tudom menteni. Amit próbáltam linuxban, azzal félsikert értem el, mert bár kijelölte, amit kellett, de a mentéskor a fájlt olvashatatlanná tette, így akkor inkább hagytam az egészet és dolgoztam tovább a hetesen. Igazság szerint nem volt kedvem már keresgélni, plusz ez egy kb. 1-1,5 hónapos projekt, így addig a win7-tel bőven elférek az SSD-n, aztán meg úgyis csak linuxra térek át.
2018. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

így késő este fáradtan különösebb utánanézés nélkül azt mondanám nézz rá a foxit szoftverére

[link]

2018. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
@14: Szuper, köszönöm. Win7-en amúgy inkább SumatraPDF-et használok/használtam (a AR-DC máshogy jött a képbe), így a Foxitra nem is gondoltam. Köszi a tippet!
2018. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Valamikor 7-8-9 évvel ezelőtt próbálgattam a Suse-t, de néhány bug miatt lemondtam róla.

Aztán az évek során kipróbálgattam, használgattam egypár Linuxot, de mindig volt valami, ami miatt nem tudtam váltani, végül a Windows 10 megjelenésekor váltottam Debianra, majd egy darabig Ubuntura, végül visszakerült a Debian. Közben vm-ben volt fenn mindenféle Linux, BSD, meg még HaikuOS is, bár ő valamiért nem nagyon akart bootolni.

Szoftverek terén voltak problémák, a mai napig van fent egy Win7 egy vm-ben, szerencsére ritkán kb. félévente egyszer kell elindítanom, amikor Office dokumentumot, PDF-et, vagy Corelt szerkesztek, mert egyikből sincs használható kompatibilis szoftver Linuxra.

Hátrány annyi, hogy egyszer-kétszer belefutottam abba, hogy kellett volna hogy gyorsan kéznél legyen egy Office vagy PDF szerkesztésre alkalmas program, és nem volt, ill. ami volt, az meg semmit sem ért. CMYK-ra alkalmas programot sem igen lehet találni, és normális DPD szoftver sincs.

2018. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!