Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7,8.1 jól kezelik az...

Windows 7,8.1 jól kezelik az SSD-t?

Figyelt kérdés

Azt halottam és olvastam, hogy a Windows 7 nem tudja úgy kezelni az SSD-t mint a Win10, és emiatt rövidül az élettartama.

De azt tudom a Windows XP egyáltalán nem kezeli.


Szerintetek kell beállítani a win7, 8.1-n valamit ha SSD-m van?


Mert nagyon elegem van már a Win10 frissítéseiből, minden héten gond van.


Videók:

[link]

[link]


Nézzétek meg a videókat mert monda az csávó hogy a programozók mit tudnak a win10-ről, amit ti nem is tudtok.

Ezért akarok váltani.



2018. aug. 18. 19:03
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Ez mit jelent pontosan?"


Az olvasófej nem tud a megfelelő pozícióba kerülni. A motor ami mozgatja lehet hogy elromlik...



"Szerintem semmi baja a WD HDD-nek,"


Majd kiderül a használat során....


"Szerinted miért van hogy frissít a windows és újba indul, és nem tudok semmire rá kantintani, csak a CTRL ALT DELETE feladat kezelő meg nyitása után jó a gép, de a feladat kezelőre is akadozva tudom elindítani. Szerinted miért van az a gond frissítés után?"


Nem tudom. A win10 frissítése nálam sem túl jól sikerül néha.



"Meg ez mitől lehet hogy fél óránként a tálcán a programok újratöltenek?"


Nem tudom.


Mikkor még win7- használtam és DVD lemezről telepítettem a windows 7-t, ahol be kellene írni a kódot, ott szintén semmire nem reagál a gép, csak ha nyomom párszor a gombot a billentyűn akkor tovább tudok lépni.


Esetleg a billentyűzet drivere nem megfelelő vagy USB-s.

2018. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Gábor_79 ***** válasza:

"Szerinted miért van hogy frissít a windows és újba indul, és nem tudok semmire rá kantintani. Miért van az a gond frissítés után?"


Ha tippelnem kéne, akkor ilyenkor masszív processzor és HDD műveletek vannak a háttérben. Minthogy ilyenkor - legalább is nagyfrissítéseknél - egy teljesen új rendszert kapsz, plusz a régiből maradt "szemeteket" is megörökölve. Fájltöredékek, érvénytelen registry bejegyzések, néha inkompatibilissé vált driverek. Gondolom létrejönnek előtöltési, cache fájlok, miegymás. Szóval van dolga rendesen. Per pillanat nem tudom jobban megfogalmazni, de lenne ötletem.

2018. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

A WD HDD halom néha hogy kattog, de ezt már régóta csinálja.

Azt mondák nekem itt gyakorin ez a WD típus ilyen.


Hard disk sentinel hogyhogy újra 100% írja a WD teljesítményét?


Be állítottam a windowsban hogy a HDD-ket ne kapcsolja le, csak menjen folyamatban mert így tovább bírja az élettartamuk.

2018. aug. 19. 18:10
 34/38 anonim ***** válasza:

"Azt mondák nekem itt gyakorin ez a WD típus ilyen."


Nekem 5 WD van a gépemben, egyik sem kattog...

2018. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen típus van 2016 óta, az óta csinálja néha.

[link]

2018. aug. 19. 18:26
 36/38 A kérdező kommentje:
Akkor vettem hozzá még sata kábelt is.
2018. aug. 19. 18:27
 37/38 A kérdező kommentje:
Hard disk sentinel hogyhogy újra 100% írja a WD teljesítményét?
2018. aug. 19. 18:40
 38/38 Gábor_79 ***** válasza:

Ha megnézed az árukeresőn az árdiagramot, már '12 óta árulják. Megszolgálta az árát. Egyébként a HD Sentinel az egyik paraméterben hirtelen növekedést tapasztalt; adatátviteli hibák száma 45xx. Mivel megigazítottad a kábelt többé nem növekedett az értéke. Működését nem befolyásolja, hogy volt ilyen hiba csak elnaplózta. Egyébként másik fontosabb hiba nincs pillanatnyilag a merevlemezben így 100%-nak mondható.

Pár éve én is összeszedtem az egyiken 12 CRC hibát, de semmi gondja azóta.

2018. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!