Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi gépre hasznosabb lenne...

Régi gépre hasznosabb lenne Linuxot rakni windows helyett?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kapott egy régi vasat, windows xp van rajta el megy vele, de nagyon lassan indul, a böngésző felzabálja az egészet, youtube csak laggolva megy.

Skype-t telepíteni sem engedi, valmint avast vírusirtó is van rajta, de ez is beleszól a rendszer gyorsaságába azért.


Xp hez már amúgysincs támogatást, de 7-st semmi esetre nem tennék rá mert szerintem nem birná el.


Sajna a pontos rendszer konfigot nem tudom fejből, de a Ramot megjegyeztem, 512 + 256 tal kiegészítve.


Azon gondolkoztam, hogy Linuxal többet lehetne kihozni a gépből, sajna nincs sok tapasztalatom vele mert én nem használtam csak kipróbáltam.

Vélemények?



2019. jan. 25. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Próbáld ki usbrol de előre elárulom nem lesz gyorsabb
2019. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Lubuntu 16.04 amit ajánlanék rá. Megspórolsz sok RAM-ot és víruskereső program sem kell.
2019. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

A Linux előnye, hogy a rendszer önmagában jobban elfut rajta, de pl. egy böngésző attól még ugyanúgy ki tud könyökölni a memóriából. Sajnos a mai web követelmények már nem olyanok, mint 15-20 éve, és egy korszerű böngészőnek ma már nagyobb az erőforrásigénye, vagy ha kicsi, akkor a képességei is szerényebbek.

Egy próbát megér, javaslom mondjuk a Linux Mint XFCE-t, vagy Debian + LXDE, ilyesmi.

2019. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Ez a PC kuka. Egyrészt valószínűleg az újabb Linux kernelek már nem támogatják az ősrégi processzorát, a régebbi Linuxokra meg ugyanúgy nem érkezik frissítés, mint Windows XP-re. Ezen kívül a mai weboldalak is elég erőforrás igényesek, tehát még ha nagy nehezen sikerül is elindítani valami böngészőt, egy facebook vagy egy youtube ki fogja akasztani az egész hóbelevancot. Arra mondjuk használható lehet, hogy felrak rá az ember egy XP-t, meg egy régebbi Office-t, aztán net nélkül használja szövegszerkesztésre vagy táblázatkezelésre.


...vagy esetleg meg lehet próbálni felrakni régi Debian alapú cuccot, egy régebbi kernellel, GUI nélkül, csak bash shellel (értsd: csak parancssorral), aztán mehet rá egy Transmission torrent kliens és ebben az esetben esetleg seed szerverként még használható.

2019. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
ssd + Linux jó lehet még rá. De HDD-vel semmi esetre se lesz értelmes rendszered... SSD-t már 8-9 ezerért vehetsz.
2019. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Szervernek tökéletes, tesztelési célra egy Debian LAMP szerver nálam 128 MB-on fut. Nem kell arra régi kernel. :)

A grafikus környezet, pontosabban a grafikus alkalmazások viszont meg fogják enni a memóriát.

2019. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

#6-os egy 10 év körül 1.6GHz-es P4-re próbáltam a pár hete Ubuntu-t varázsolni és bizony a proci nem rendelkezett PAE supporttal, emiatt a telepítő hibára futott. Mint kiderült talán a 11-es főverzió támogatta utoljára de még fel lehetett hekkelni a 12-esre is. Lövésem sincs, hogy hányas verziójú kernel volt, talán 3.0?

#4-es voltam

2019. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

-> Non-PAE kernel

De az Ubuntu szerintem nem jó választás ezekre a gépekre. Inkább pl. egy Debian + FluxBox.

[link]

2019. jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alain Delon ***** válasza:
Annyi memória felett már rég eljárt az idő.
2019. jan. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tom Benko ***** válasza:
Az a memória pipafüst. Egy alap Arch, GUI nélkülkér 256M-t, a grafika még rádob. Nekem XFCE-vel olyan 400M a rendszer alapjáraton. Erre rájön a böngésző, ami olyan fél G-vel indít... Vegyen bele egy marék SDRAM-ot, ha jól sejtem, még ilyen kell bele. E-bayen lehet találni.
2019. jan. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!