Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi gépre hasznosabb lenne...

Régi gépre hasznosabb lenne Linuxot rakni windows helyett?

Figyelt kérdés

Ismerősöm kapott egy régi vasat, windows xp van rajta el megy vele, de nagyon lassan indul, a böngésző felzabálja az egészet, youtube csak laggolva megy.

Skype-t telepíteni sem engedi, valmint avast vírusirtó is van rajta, de ez is beleszól a rendszer gyorsaságába azért.


Xp hez már amúgysincs támogatást, de 7-st semmi esetre nem tennék rá mert szerintem nem birná el.


Sajna a pontos rendszer konfigot nem tudom fejből, de a Ramot megjegyeztem, 512 + 256 tal kiegészítve.


Azon gondolkoztam, hogy Linuxal többet lehetne kihozni a gépből, sajna nincs sok tapasztalatom vele mert én nem használtam csak kipróbáltam.

Vélemények?



2019. jan. 25. 12:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ezt a gépet valaki lepasszolta neki ingyen, (ne porosodjon nála), mert nincs olyan anyagi helyzetben, hogy pc-t vagy notebookot vegyen a mai kor igényeihez méltót.

Nade visszatérve, elsősorban azért gondoltam linuxra mert akkor legalább viroskereső nem kell rá (ha jók az infóim).

Meg valami gyengébb memóriaigényü böngészőt, (firefox pl nálam is már szinte induláskor 500Mb-t zabál aztán még nem is csináltam vele semmit)az kizárva.

Költeipedig egy kb 15 éves vagy régebbi gépre nemkifizetődő, mert nem lehet ugy korszerüsiteni, hogy megérje.

Amugy már javasoltam, hogy inkább próbáljon majd egy tabletet venni,mert amire neki kell (facebok, youtube, böngészés) arra bőven elég, és már egy olcsóbb tablet is erősebb mint az a régi gép.

2019. jan. 27. 15:26
 12/17 anonim ***** válasza:
50 ezerért már frankó gépet lehet venni használtan. Ez kb. egy tablet ára. Csak mondom.
2019. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Tom Benko ***** válasza:
Lomtárnak nézték szegényt? Hm. XFCE, Midori böngészővel, ami esetleg még visítva elfér. De Face, yt úgy fog akadni, hogy a haját tépi miatta (tudom, próbáltam már). Esetleg IceWM vagy valami minimalista wm, de azok meg annyira fapadosak, hogy attól lesz rosszul. (xmonad, awesome, dwm és társaik).
2019. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 CspCsj ***** válasza:

Használtan - 10ezer körül még nagyjából elfogadható kétmagos (C2D) gépeket lehet találni, vagy 20ezer körül bőven jó i3/i5-ös konfigokat.

[link]


Hozzá 10ezer körül egy 22" FullHD monitor és már élmény lesz a netezés - nem szenvedés.

[link]

2019. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Nekem XFCE-vel olyan 400M a rendszer alapjáraton"

Javaslom nem asztali környezetet, csak egy ablakozó rendszert rátenni, mint a FluxBox, IceWM, stb. Nagy csoda nem fog történni így sem, de inkább ezt, ha a kérdező tesztelni szeretné a lehetőségeket.

2019. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
6-7 éve 768MB ram sokmindenre elég volt... Ma már nem.
2019. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát igen ez gép igazából már a használhatatlan kategória. Rakja el, hátha úgy 50 év múlva sokat fog érni.
2019. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!