Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit keres egy Java program...

Mennyit keres egy Java programozó 3-4 év gyakorlattal?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mennyi a standard, mert egy ismerőssel beszélgettünk és szerintem keveset keres ahhoz képest.


Szerintetek kb. mennyit kereshet?


Főbb információk:

- gazdaságinformatika diploma

- 3-4 év Java programozási gyakorlat

- alap SQL és

- magabiztos frontend

- angol/német felsőfokú nyelvtudás

- vállalkozóként



#fizetés #karrier #programozó #fizetési sávok
2019. júl. 27. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Vallalkozokent annyit kereshet amennyit tud, hatar a csillagos eg, cegnel szerintem 400-500netto amit megkapnak atlagban. Legalabbis statisztikak amiket olvastam ezt mutattak.
2019. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

vállalkozóként ha ügyes, többet mint alkalmazottként.

vállalkozóként az ismeretségi körömbe nettó (adózás után) 500-600 ezer marad nekik.

Akik alkalmazotti státuszba vannak, ők nettó 300 környékén kapnak.

A teljes bruttó (munkáltatói terhekkel együtt) ugyan az a 600-700 ezer közötti, csak ha ügyes és kis adózóként... tevékenykedik, több maradhat a zsebében.

(Tudom sokan jönnek azzal, hogy nem lesz értelmes nyugdíja, de annak se aki 2-3× annyit fizet be, mire oda ér, és ha megéri a 75 évet, nem az alapján fog kapni, hogy ő mennyit fizetett, hanem a jelenleg csak törvénybe foglalt de nem alkalmazott "szülőtartás" fogja meghatározni, azaz annyit kap, amennyit a gyereke(i) befizetnek... )

2019. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Sokat, főleg Google-ban!
2019. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

#1: a statisztitákon jókat nevettek, általában a JAVA -s fejlesztők véleménye, hogy ha annyit kapnának amennyit ott írnak, akkor még költöznének is. :-D

A statisztikák inkább bruttó bérek mint nettók, csak ezt mindig összekeverik mikor publikálják pl. a portfólión. :-D

2019. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van egy vezető fejlesztő ismerősöm (15 év gyakorlat), ő hozza a statisztikát, nettó 1M -t Budapesten, alkalmazottként. Szóval van, aki jól keres és megfelel a táblázatoknak. Csak nyilván kevesebb.
2019. júl. 27. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kíváncsi vagyok, mennyi a standard, mert egy ismerőssel beszélgettünk és szerintem keveset keres ahhoz képest."


Te mit ertesz "standard" alatt? Mert a statisztikak, egy oriasi halmazbol generalnak egyetlen szamot, es egyetlen ember keresetet nem erdemes viszonyitani ahhoz, mert a fejlesztok kepessegei X ev tapasztalat mellett egy nagyon szeles skalan mozognak, es ezzel egyutt a fizetesuk is. Az ismerosod lehet egy nagyon jo kepessegu fejleszto, akit nem fizetnek meg (nem valoszinu, mert akkor valtott volna munkahelyet magasabb fizuert), vagy egy kevesbe jo, aki egy korrekt, de viszonylag alacsony bert kap.

2019. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is van ilyen ismerősöm, egyik Bankban vezető fejlesztő.

De szószerint vezető, mert csak a fejlesztőket irányítja,

programozni semmit nem tud. :-D

De após az egyik nagyobb bankfiók igazgatója, és beszervezte.

Így ő 1.5 M -t kap nettóba mint alkalmazott, hol ott egy sima formot nem tudna össze dobni. :-D

2019. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!