Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy használjam a Commodore-64...

Hogy használjam a Commodore-64 emulátort?

Figyelt kérdés

A feladatom az, hogy fel kell telepítenem egy C64 emulátort, és ebben kell egy alap BASIC programot írnom. Kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan valósítsam meg? Letöltöttem már mindent, de valamiért nem működik, nem tudom beleírni a programom kódját. Kérlek, segítsetek!

(A feladat egyébként az, hogy egy adott szöveget kell kiírni annyiszor, ahányszor a user akarja:

PRINT "HANYSZOR AKAROD KIIRATNI?"

INPUT A

FOR I=1 TO A

PRINT "SZOVEG"

NEXT I

)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2019. aug. 5. 19:13
 1/9 tabaki ***** válasza:
100%
Természetesen számozod is a sorokat, ugye?
2019. aug. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A "valamiért nem működik" igen tág fogalom. Megy az emulátor egyáltalán? Hol tartasz? Mit jelent hogy "nem tudom beleírni"?
2019. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, így már hasonlít arra, amit akarok. Egyesével beütöttem a sorokat (mindegyik elé tettem sorszámot már). Viszont hogy tudom elindítani?
2019. aug. 5. 19:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
run
2019. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó azok a 80-as évek, mennyit nyomtam, basicbe meg assembly-be.
2019. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
100%
Talán a "run" paranccsal?
2019. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen! :)

Bocsássátok meg a tudatlanságomat, de csak ma kezdtem el vele ismerkedni, és ez egy nagyobb feladat volt, ezért még sokat nem tudok.

Utolsó kérdésem: amikor bekéri az A-t az INPUT-tal, akkor megszokott az, hogy egy kérdőjelet látok?

2019. aug. 5. 19:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Adatot vár...
2019. aug. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elegáns akarsz lenni akkor nem teszel kérdőjelet a print utáni idézőjelbe, így nem lesz két kérdőjeled és ugyanitt ha az utolsó idézőjel mögé pontosvesszőt írsz akkor a gép által kitett kérdőjel egyből a szöveg mögé kerül:

5 print"hanyszor akarod kiiratni";

10 input a

.

.

.

2019. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!