Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok lány van az informatika...

Sok lány van az informatika szakokon az egyetemen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 21:45
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
65%
nem
2019. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Nincs, az a pár meg általában így néz ki: [link] :D
2019. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Akad, olyan 10-20% az arányuk:

* [link]

* [link]

van ahol több:

* [link]

2019. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok.

Fiúk vagytok infrormatika szakra jártok?

Csak azért kérdezem mert magam is lány vagyok.

2019. aug. 1. 22:24
 5/23 A kérdező kommentje:

2#-es válaszoló.

Van humora😂😊🤗

2019. aug. 1. 22:25
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Van pár, de nincsenek sokan. És van is pár aki jól is néz ki ;)
2019. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az mit jelent ,hogy nem sokan?

Szóval ha van egy lány aki imádja a matekot és a fizikát és reál szakra megy pl;informatika szakra.

Nem lesz hátrány ,hogy lány.

2019. aug. 1. 22:58
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

A barátnőm és én ugyanoda jártunk (SZTE), én már végeztem, barátnőm most végzős. Nagyon szép lányok vannak a karon, mellesleg. Nagyjából minden negyedik lány az elsősök között. Diplomaosztón már csak minden tizedik lány. Nem tudom mi az oka, bár van egy sejtésem. Lehet, hogy nem arra számítottak, mint amit elképzeltek, de inkább az van, hogy a többiek a barátnőmmel elég bunkók, meg úgy általában a lányokkal, lenézik őket. Függetlenül attól, hogy a többiekkel ellentétben csak 4-es, 5-ös jegyei voltak és már elhelyezkedett a képzés ideje alatt. De ez valószínűleg csak az SZTE-n jellemző, az itteni informatikai képzéseknek gyakorlatilag nem volt ponthatára, így bekerült az agyhalott plebs is. Az oktatókkal állítólag nincs gond, a lányokkal is segítőkészek, ugyanúgy teljesíthető. De a közeg eléggé elveszik a kedvüket.


Ez megfigyelhető a GYK-n is, ahol feltűnik havi rendszerességgel néhány hülye, akik meg vannak arról győződve, hogy márpedig a nők nem értenek a programozáshoz. A sakkozást is azért hagytam abba, mert valami elképesztően beképzelt alakok voltak abban a közegben. Valószínűleg arról van szó, hogy a gyengébb felfogású műszaki érdeklődésű emberek versenyképesek, az átlagnál sikeresebbek, ezért már ez elég, hogy lenézzenek másokat. Azonban még túl degeneráltak a normális szociális interakciókhoz. Remélem ez a hozzáállás megváltozik, amint több nő lepi el a piacot.


Egyébként a barátnőm most otthonról dolgozik, igaz egész nap, de családalapításhoz ideális szakma lehet, ezért nőknek nagyon jó választás az informatika.

2019. aug. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%

Az, hogy lány vagy nem lesz hátrány.

Az, ahogy írsz, az viszont nem sok jót ígér.

2019. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy korábban mondták, nagyjából 15-20% körül mozog a nők aránya az informatikai képzéseken, az ELTE-n legalábbis kb így volt. Hogy hogyan kezelik őket, az változó, úgy hallottam a BME-n pl elég kemények a női hallgatókkal, sokan ott is hagyják emiatt. AZ ELTE-n jobb a helyzet, nem nagyon hallottam oylat, hogy az oktatók diszkriminálták volna a női hallgatókat, olyan volt hogy egy-egy oktató (és oktató alatt MSc-s hallgatókat is nyugodtan lehet érteni) mondjuk úgy "kellemetlen közeledést" gyakorolt az irányukba. Majdnem minden női évfolyamtársamnak volt egy olyan sztorija, hogy valamelyik oktató gyanúsan túl kedves volt vele. Jobb esetben a 25 éves mesterképzéses srác, rosszabb esetben egy 50-es alkesz. De ez azért ne tántorítson el a céljaidtól, alapvetően egyik sem volt durva eset, és valószínűleg ez olyasmi ami kb mindenhol megtörténhet, ahol kellően sok személlyel kerülsz egy közösségbe.
2019. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!