Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Barátaimnak meg akartam...

Barátaimnak meg akartam mutatni egy Linux terminál-os trükköt. Banner-t szerettem volna létrehozni, de elakadtam tudnátok e segíteni?

Figyelt kérdés

Ezeket az utasításokat írtam be:

1.utasitas: sudo apt-get update

2.utasitas: sudo apt-get

/\

Annyit tudok h ennél az utasításnal kell meg két szó amit nem ismerek, meg a 3.utasitas: banner (és amit kiakarok írni)


2019. aug. 19. 21:04
 1/6 tabaki ***** válasza:
100%

Alighanem erről lehet szó:

[link]

Én mondjuk nem nevezném „terminálos trükknek”, hogy letöltök és futtatok egy programot, amelyikkel azután történetesen a terminálra lehet rajzoltatni egy ASCII-grafikát. Ezzel az erővel bármelyik telepített program terminálos indítása ugyanekkora szenzáció – például beírom a terminálba, hogy gimp, és csodák csodájára egy bonyolult grafikus ablak jelenik meg, mindenféle apró ikonokkal, menüsorral, füles táblákkal. És még képet is tudok vele szerkeszteni...

2019. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:
100%

Pardon, valóban létezik Banner nevű program is (a véleményem erről is ugyanaz):

[link]

A cikk végén található, hogy hogyan telepítendő.

2019. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a sorrend.

Először megtanulod a Linux terminál műveleteket és utána próbálsz meg menőzni vele, és nem fordítva.

2019. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
100%

Az én terminálom is tud trükköt... Csak beírom a „tabaki” parancsot, és az argumentumtól függően ilyesmiket látok:

[link]

2019. aug. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most mondja bárki is azt, hogy a Linux nem univerzális. Még menőzni is lehet vele!
2019. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ha már ascii art nál járunk akkor az sql-ben írt interaktív raycaster ettől sokkal menőbb

[link]

2019. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!