Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók ti hogy döntöttéte...

Programozók ti hogy döntöttétek el hogy milyen nyelv felé akartok szakosodni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Amire a piacon van igény.
2019. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mindig afelé szakosodok amivel jobban lehet keresni vagy érdekesebb projektekben lehet részt venni.
2019. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Normális programozó nem szakosodik, minél több nyelvvel és technológiával van tapasztalatod, annál jobb.
2019. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Mindig az ami érdekelt, amire szükségem volt, soha nem a munka vagy a pénz motivált, hanem a fejlődés, a megoldások keresése.


Anno 14 évesen játékszerver scripteléssel kezdtem.

Nyelv: Pawn


Foglalkoztam betekintés szinten más nyelvekkel is, 1-2 kisebb program erejéig, vagy csak elkezdtem ismerkedni az adott nyelvvel. Nem jutottam sokáig, max 1-2 flooder program, email küldő program, chat program...

Nyelvek: Visual Basic, C#, C++, Java


Izgalmasnak találtam a flash játékokat, gondoltam heccből 1-2-höz csinálok csalást magamnak, hogy tudjam mennyire izgalmas. Sajnos pár estét kihívás volt csak, 1-2 hét alatt ráuntam, túl könnyű volt, holott nem is értettem, akkor még mélyebben hozzá.

Nyelv: Actionscript


Aztán jött a webfejlesztés, akkor még azt hittem érdekelni fog (igaz ma webfejlesztőként dolgozom főállásban).

Nyelvek: Javascript, PHP, MySQL (mellette leírónyelvek)


Elég sokat wowoztam és 1-2 addont módosítani kellett, vagy épp sajátot létrehozni. Minimális szinten, de foglalkoztam vele.

Nyelv: LUA


Első munkahelyemen PHP mellett C#-al is foglalkoztam, elküldtek továbbképzésre is és a munkahelyen is elég sokat tanultam.

Nyelvek: C#, MsSQL


Pár éve a játékfejlesztés ami érdekel. A nagy motorok közül kiválasztottam azt ami az akkori tudásomnak és népszerűségét tekintve megfelelő volt.

Nyelv: C# - Unity motor


Mellette a saját játékaim és az általam választott út megkívánnak 1 scriptnyelvet így választhattam LUA vagy Python. Pythonra szükségem van blender és gimp addon íráshoz is, plusz a LUA nem a szívem csücske.

Nyelv: Python


Nem rég lehetőségem adódott mástól tanulni Unreal motorral kapcsolatos dolgokat, plusz a saját igényeim is elérték azt a szintet, hogy Unityhez bizonyos pluginokat írjak. Mellette a saját szerver lehetősége szintén jobb, ha C++-ban van.

Nyelv: C++


Mindenkinek kell 1 hobbi, így régebben érdekelt, el is kezdtem tanulni az Assemblyt is. Nem tudom manapság mennyire lenne igény rá, de elég jól fizető állást tudok ahol évek óta nincs ember és szép összeget fizetnének. Ha a pénz motiválna meg is csinálnám azt a programot ahol grafikus felületen össze lehet kattingatni azt amit szeretnének és a végső assmebly kódot kiadja (persze előtte ehhez meg kell ismernem még a nyelvet). Ha nem is emiatt, de hobbiból lehet még megismerkedem a nyelvvel. Persze időhiányában ez csak később.

Nyelv: Assembly (amiben írnám a grafikus szoftvert az kb mind1, akár js is lehet)


Továbbá nem különálló nyelv a webtől, de gondolkodtam még Node.JS tanulásában is, játékszerver, esetleg csak kapcsolódó servicek miatt. Még nem indultam el ezen az úton, de a C++ mellé a szervernek is kelleni fog 1 scriptnyelv ami vagy a Python vagy a JS lesz (vagy ha megbarátkozom vele, még a LUA is esélyes).


Jövőben szükségem lesz elemző szoftverekre és mesterséges intelligenciára. Eddigi tudásom szerint a Python tökéletes erre, viszont performancia miatt esélyes a C++ is, esetleg C++ ami Python scripteket generál.


Apámnak is vannak tervei főleg intelligens lakás és hasonló technológiákban, meg nekem is vannak hardveres ötleteim. Egy kis arduinozás sosem árt. Ezzel már minimális szinten pár estét foglalkoztam is.


Általában 2-5-10 évre előre tervezem, hogy vajon mire lehet szükségem és nem akkor kezdem tanulni amikor már kell, hanem lehetőleg jóval előtte.

Jelenleg 26 éves vagyok és elég komoly terveim vannak, de nálam általában a hobbiból jött a munka. Nem akartam webfejlesztő lenni, nem akartam főállásban C#-ban programozni, nem akartam játékfejlesztéssel pénzt keresni, aztán mégis a hobbim mindig sodorta elém a munkákat. Hozzátenném soha nem kerestem munkát, mindig a munka talál meg és sokszor vissza is utasítom. Ismerős ajánlás, random beszélgetés, hobbi csapatból 1 ember privátban megkeresett fizetős munkával...

2019. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Első munkahelyeid egyike fogja megszabni ha már megtanultad a nyelvet és érdekel nem fogsz másik nyelv felé orientálódni, de munkád úgy is megköveteli majd. Én jelenleg javát akartam és ami lett: Java,Js,Html,React,Kotlin és még bővülni fog szóval zárásképpen a munka majd eldönti. Ha java érdekel keress javas munkahelyet ott úgy is +3-4 nyelvet meg kell tanulni majd.
2019. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami jött. Mielőtt elkezdeném a felsorolást, alapvetően a C++ amit a kedvencemnek szoktam tekinteni.


- Első munkakeresésnél még elég szerteágazó voltam, C++, JS, C#, amihez egy kicsit is értettem, azt megpályáztam. Így landoltam végül egy AngularJS frontend pozíción, ami igen hamar átcsúszott ASP.NET-es backendre.


- Onnan eljőve elkerültem egy C++ fejlesztői pozícióba, de ott nem maradtam sokáig.

- Következő alkalommal újra egy Angularos pozíción landoltam, ami újfent hamar átcsúszott backendes munkára - ezesetben Php. Elég sokáig dolgoztam ott ahhoz, hogy alapvetően Php-s gyökereket vessek.

- Miután onnan eljöttem, noha még mindig viszonylag széles körben kerestem munkát, de a Php-s tapasztalat dominált, így újfent egy php fejlesztői pozíción landoltam. Ott ismét eltöltöttem némi időt, újfent tovább mélyedtek a php-s ismereteim.

- Ezután már igazából nem is fáradtam mással, Php fejlesztőként sokkal jobban fizető pozíciókat találtam már a tapasztalatom miatt, így nem volt nagyon értelme más irányba elindulni. Így lettem php fejlesztő. Ez volt az eredeti elképzelésem? Nem. De végül ez lettem.

2019. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 attix7 válasza:
56%

A nyelveknek 2 csoportja van:

1. procedurális (C++, C#, Java, Pascal, Basic, ...)

2. funkcionális (Haskell, Scala, Ruby, Rust, ...)


Persze sok nyelv nem tisztán ez vagy az, főleg a procedurálisakat fejlesztik manapság, hogy lehessen őket funkcionálisan is hasznalni.

Lényeg ha az egyik fajtából az egyiket tudod az összes többit pillanatok alatt megtanulod.


Szóval először azt kell eldöntened melyik csoportal kezded.

Ha most kezded, akkor a funkionálisat javaslom, egyrészt mert egyre inkább divat, és hatalmas hiány van belőle, másrészt "szüzen" ugyanolyan könnyű megtanulni mint a másikat. Áttérni rá viszont paradigma váltást igényel a gondolkodásban.

2019. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!