Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha több nyelven kell programoz...

Ha több nyelven kell programozni, hogy tudtok szelektálni?

Figyelt kérdés

Pl ha webes dologról van szó, php-illetve js ilyenkor hogy tudtok gyorsan elvonatkoztatni arról amit addig csináltál?

Mondok egy példát, : Php-ban csinálod a dolgaidat, nem tudom, egy hmm webáruház, gondolkozol a logikán,hogy tudnád megfelelően implementálni az SQl lekérdezéseket, és akkor jön egy plusz function amit viszont JS-ben kell megoldani, ilyenkor hogy tudtok átváltani a kétnyelv között, nem zavarodtok bele?


2019. aug. 31. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
ne eroltesd...
2019. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

php

Mi ez 2005?

2019. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaja rendben :)
2019. aug. 31. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, bár valóban elég fárasztó, context switch-nek hívják. Én is rendszeresen váltogatok Java, C# és adatbázis tárolt eljárások írása között.
2019. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elég gyakran váltok PHP, C#, JS, MySQL között mégsem zavarodok bele. A szelektál szónak ebben a kontextusban szerintem nincs értelme, mi között szelektálnék? :D

szerintem te sok téren tapasztalatlan vagy, majd idővel megtudod amikor már képes leszel több nyelven programozni és váltanod kell közöttük

2019. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs értelme cotextről beszélni.


Elegendő gyakorlás után egyértelművé válik milyen feladat tartozik kliens és melyek szerver oldalhoz. Továbbá tervezés is közbe szól az oldalak súlyosságához, hogy mist vékony/vastag klienst csinálsz.


Így ezek után, triviális lesz, mikor mihez kell nyúlni.

2019. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából annyira nehéz, mint a valóságban két beszédnyelv között átváltani. Picit be tud zavarni, de könnyű hozzászokni.
2019. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!