Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő 10 hónap...

Szoftverfejlesztő 10 hónap alatt? Megéri? Otthonról szeretnék dolgozni jó fizetésért.

Figyelt kérdés

Szóval én érzek elhivatottságot. Az informatika a hobbim, a weblapszerkesztés, grafika. Html nyelven eligazodok, írni nem írtam még, de a kódban megtalálom amit keresek mindig. Írni is képes lennék,ha akarnék. Leírásokból szedtem össze mindent, magamtól. Matekból szar vagyok egy másodfokú egyenlethez, de a logika nagyon megy.

Úgy gondolom a programozás is nagyon menne, mert érdekel.

De vajon el lehet helyezkedni utána valahol? Otthonról lenne a legjobb dolgozni. Vagy saját vállalkozás?

Piacképes szakma, azt olvastam. Nagy a hiány.

Esetleg maradjak a weblap témán? Vagy rendszergazda?


2019. szept. 11. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

"Szoftverfejlesztő 10 hónap alatt?"

Inkább 12 szokott lenni az a 10.

960-1440 óra iskolarendszeren kívül:

[link]

de akkor is rengeteget kell mellé gyakorolni, sok saját projektet készíteni, hogy lássa rajtad a későbbi munkáltató, hogy nem csak a lábadat lógattad,


"Piacképes szakma, azt olvastam. Nagy a hiány."

A média által hangoztatott 20000 hiányzó informatikus marhaság. És nem, nem kapsz egyből 400.000-es kezdőfizetést. Pláne szakirányú diploma nélkül, kezdőként (esetleg vidéken).


"Esetleg maradjak a weblap témán?"

Webfejlesztőből Dunát lehet rekeszteni - a szabadúszó oldalak telis-tele vannak indiai jelentkezők százezreivel - velük kell szembeszállnod.

Pláne hogy csak "írni nem írtál még" egy fia kódot se.

Egy modern webfejlesztőtől eléggé sokat várnak el:

[link]

2019. szept. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én nem akarlak lelombozni, de a leírásod alapján annyira vagy a programozó szakmától, mint az az orvoslástól, aki életében egyszer már látott állathatározót.

Nem mondom, hogy soha nem fogod elérni a célodat, de JELENLEG a realitás az, hogy ettől évekre vagy, és nem 10 hónapra.

Az elhivatottság pedig szép dolog, és egy jó alap ahhoz, hogy ennek a HOSSZÚ utazásnak nekivágj. Mert ez nem 10 hónap lesz.

Mondjuk az, hogy a másodfokú egyenlet neked már a hardcore kategória, az nem jó ómen. Nem, nem azért, mert annyira kellene a matek a programozáshoz. Ez egy 70-es évek óta ránkrohadt őshülyeség, hogy erőltessük kifulladásig a matematikát, mert az annyira kell... viszont azért a másodfokú egyenlet nem egy science-fiction. Igazából megoldani egy másodfokút nem több, mint egy (vagy ha a D-t meg X1-et és X2-t külön vesszük, akkor három) képletbe behelyettesítés. Annyi, hogy D értékétől függően lesz 0, 1, vagy 2 megoldás. Ha a logika annyira megy, akkor ez nem szabadna, hogy nehézséget okozzon. ;-)

Aztán nézzük... "Html nyelven eligazodok, írni nem írtam még"

Tényleg nem akarlak földbe döngölni, de szerinted ez elég?? Kb. mintha kamionsofőr akarnék lenni úgy, hogy képen láttam már autót. Az "eligazodásról" meg akkor beszéljünk, ha nem csak nézegetted, hanem használtad is.

"Piacképes szakma, azt olvastam. Nagy a hiány."

Igen, a jó képességű, képzett szakemberekből valóban nagy a hiány. De ahhoz azért annál több kell, mint hogy "láttál már HTML kódot".

A legnagyobb probléma szerintem itt az akarat hiánya. "Írni is képes lennék,ha akarnék." Mondd, ha valakit érdekel valami, akkor miért nem akarja gyakorlatban is kipróbálni? Abból, aki csak kényszer hatására kezd el kódolni, a büdös életbe nem lesz jó programozó. (Sőt, ilyen hozzáállással webdizájner vagy rendszergazda sem.)

Azzal is tisztában vagyok, hogy most nagyon nyomják az elégségesnél kevesebb ideig tartó gyorstalpalókat. Sokáig isteni magaslatokba emelték ezeket, de aztán szép lassan kezd kiderülni, hogy messze nem olyan jó a helyzet. Javaslom ezt elolvasni: [link]

Ha tényleg érdekel, akkor alaposan feküdj rá a témára! És ne csak nézegesd, attól nem lesz belőled programozó. Aktívan gyakorold, használd! És ne 10 hónapban gondolkozz, hanem években! Szerinted egy egyetemista miért tanul 3-5 évig? Neem, nem azért, mert olyan sok a tölteléktárgy. Tény, hogy azok is vannak, de javarészt azért, hogy elsajátítsa a szükséges gondolkodásmódot és kompetenciákat, illetve azért, hogy fel legyen készülve arra, hogy egymaga feladatokat, problémákat tudjon megoldani. Hogy ha azt mondják neki, hogy a cég új RFID-s beléptető- és munkaidő-nyilvántartó rendszerének írja meg a szoftverét, akkor nem esik pánikba, hanem egyből átlátja a felmerülő problémákat és feladatokat, és rögtön neki is tud kezdeni. (Most csak egy egyszerűbb példát mondtam.)

A web-téma sem sétagalopp. Az azért nem csak HTML-ből áll. Ha frontend vagy, akkor illik mellette minimum a CSS-t és a JavaScriptet álmodból is felkeltve tudni, illetve alapvető, hogy jártas legyél valamilyen profi grafikai szoftverben. Ha meg backend, akkor a kezdőként is illik a PHP-vel és SQL-lel jó barátságban lenni.

"Otthonról lenne a legjobb dolgozni."

Nyilván. :) De idehaza ennek azért elég szerény a kultúrája. Amellett, hogy sok munkaadó elég szkeptikusan áll a dologhoz, sok munkavállaló sem tudja ezt helyén kezelni. A legnagyobb buktató pedig az, hogy otthonról dolgozva magadra vagy utalva. Ez annak való, aki képes produktív és kompetens módon dolgozni akkor is, ha valami új feladatot kap. Én úgy gondolom, hogy ebben akkor érdemes gondolkodni, ha már 3-5 évet lehúzott az ember programozóként.

"Vagy saját vállalkozás?"

És mit vállalkoznál? Hogyan szereznél ügyfeleket? Mi lenne a szakterületed? Ha annyit tennél, hogy kiváltod a vállalkozóit, és várnád, hogy a sült galamb a szádba repüljön, akkor borítékolhatod, hogy egy leszel a rengeteg csődbe ment vállalkozás közül.

Feküdj rá egy témára, ami tényleg érdekel, és kezdd el tanulni! Ne csak nézegetni, hanem használni! Aztán ha eljutsz arra a szintre, hogy képes legyél olyan produktumot előállítani, amiért te magad is hajlandó lennél fizetni, na, akkor érdemes újra elgondolkoznod, hogy hogyan tovább.

2019. szept. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

#1: "A média által hangoztatott 20000 hiányzó informatikus marhaság."

Azért marhaságnak egyáltalán nem marhaság. Csak nem frissen végzett, kegyelemkettessel áttuszkolt OKJ-s webfejlesztőket, meg zöldrókás újgazdagokat keresnek, hanem JÓ informatikusokat. Azokból tényleg hiány van.

2019. szept. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A média JELENLEG hiányzó 20000 informatikusról értekezik (miközben az álláshirdető portálokon sokkal kevesebb állás található: [link] illetve [link] ), miközben az egész apropójául szolgáló felmérés ( [link] ) a jövőben POTENCIÁLISAN esetleg számba vehetőekről értekezik. Na ezért marhaság.
2019. szept. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 tokeletesen osszefoglalta
2019. szept. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Én meg hatalmas csöcsű csajokat szeretnék ölelgetni egy pezsgőfürdőben.
2019. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 20 ezer hiányzó informatikus azért baromság, mert nem így működik az IT munkaerőpiac, illetve a magyar gazdaság sem. Elvileg ennek sokszorosa is felvehető lenne, ha elég olcsón elég jó szakembereket találnának, viszont önmagában nincs hiány, nem omlik össze semmi az országban, ha nem találnak több IT-st. Ugyania a piac nemzetközi, a nagy multik bárhol tudnak bővíteni, ha van irodájuk.
2019. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van építőmérnök ismerősöm akinek elege lett és egy hasonló képzés után programozó lett. Folyékony angolja volt meg azért egyetemen megtanult tanulni. Ő pályát tudott váltani.
2019. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hiánya lenne informatikusokból, akkor nem az iskolában tanulnának, hanem több lenne a duális képzés, több lenne a cégek által tanított programozás. És több lenne azoknak a megbecsülése, akik ezeket oktatják. Ennek ellenére kevés az olyan oktatás, amit a cégek bevállalnak azért, hogy több legyen az programozó. Nem becsülik meg, ha valaki oktatást csinál. A mi cégünknél nem. És nem becsülik meg a programozókat sem. Akit megbecsülnek, azok a marketingesek: akik rossz kódot csinálnak, de el tudják adni, hogy mekkora májjerek. Aki meg jó kódot csinál és sok hibát javít ki és nehezen bírja azt a stresszt, amit másik 4 ember munkájával egyenlő, azt nem becsülik meg. Az dögöljön meg, hiszen mit stresszel. Sokkal fontosabb a cégnek, hogy jól érezzék magukat ott az emberek, mint az, hogy valaki jó kódot adjon ki a kezei közül.

Svéd multinál bizony ez a helyzet. Nem figyelnek sem arra, hogy valaki túlhajtja magát és nem figyelnek arra sem, ha valaki semmit nem dolgozik, nem figyelnek arra sem, hogy valaki termékeket ment meg és arra sem, hogy kárt okoz a kódjával a cégnek. Egy a fontos: kedves legyél mindenkivel és hetente egyszer hozz sütit, akkor jó ember vagy.


Úgyhogy 10 hónap alatt ezt lazán meg tudod tanulni. És jöhetsz hozzánk 350es kezdővel. (igen átlag alatti, de lóf*t nem kell dolgozni.)

2019. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!