Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyar Android app-pal lehet...

Magyar Android app-pal lehet pénzt keresni? Lehet pénzt kérni érte?

Figyelt kérdés

Fejlesztettem magamnak egy hasznos kis appot a telefonomhoz, ami magyar vonatkozású, vagyis csak magyar felhasználókat érdekelhet. Feltéve, hogy az app népszerű lenne ingyenesen, utána lenne esély arra, hogy pénzt kérjek érte? Nem nagy összeget, mondjuk pár száz forintot. Mennyire hajlandó a magyar kiadni pénzt egy appért? Van rá esély, hogy bejönne belőle valami látható pénz?


Te fizettél már androidos app-ért? Vagy ha fejlesztő vagy, akkor tudtál pénzt kéeresni fizetős app-pal?



2019. szept. 25. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mit nyújt az az app


pont most 1 hónap alatt kb 150-200-at költöttem egy játékra, szintén fejlesztő vagyok és ez egy teszt volt részemről, eredetileg 100-ig terveztem, de kicsit túlcsúsztam, de belefér :)


az appokban a micro tranzakciók hozzák a legtöbbet, persze az egyszeri fizetés is létező dolog, de azzal csak nagyon felfuttatott nevek keresnek elég jól

úgy is lehet, hogy kiadsz egy ingyenes verziót és egy fizetőst

vagy accounthoz kötöd a fizetős funkciókat


párszáz forint még belefér de 3-5000 már kérdéses, sokan nem adnak ki ennyit appért


én fejlesztőként csak úgy kerestem eddig, hogy másoknak bedolgoztam, meg régebben volt 1 játékszerverem, ott támogatni akartak többen

ha van 1 jó ingyenes appod és raksz bele támogatás funkciót az is működhet, de ez is nagyon app függő, ahhoz olyan embereket kell bevonzanod

2019. szept. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, a támogatás eszembe sem jutott, bár nem tudom, az hogyan működhet, tekintve, hogy az appok számára kötelező a google fizetési rendszerének használata, az meg nem támogatja a donation-t.


Szóval donation így csak fű alatt mehet, ha észreveszik, kidobják az appot.

2019. szept. 25. 07:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet appon kívül megoldani számlaszámmal

vagy az appba raksz jelképes dolgokat amiért fizethetnek, az értelmesebbeknek úgy is lejön, hogy az a támogatás :)


volt pl olyan játék ahol olcsón lehetett cuccokat venni, én is vettem, pedig nem kellett, csak tetszett az app és támogatni akartam a fejlesztőt ezzel

2019. szept. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó ötlet. És mi a helyzet a reklámmal? Abból jöhet be érdemi pénz vagy az felejtős?
2019. szept. 25. 07:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Reklámból is jöhet be pénz, de ahhoz az kell, hogy sokan használják.

Vagy a B verzió, hogy sok reklámot raksz bele, de ezt jobb elkerülni. Én már telefnon például alig játszok. Meguntam, hogy minden pálya után 2 perc reklám, minden menüpont után szintén, szóval inkább van rajta 2-3 fizetős játék reklám nélkül és ennyi.

2019. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az nem szokott opció lenni, hogy alapból reklám, és ha fizetsz, akkor nincsenek reklámok?


Éppen arra gondolnék, hogy ha a user unja, hogy minden pálya után reklám van, akkor fizet érte, és használja reklám nélkül.

2019. szept. 25. 08:53
 7/10 anonim ***** válasza:

ha a free to play a reklámok miatt játszhatatlan, akkor a fizetős appot sem veszem meg az biztos!


van egy ilyen játék amivel szoktam mostanság játszani, eléggé el is veszi a kedvem


régebben ezt megoldottam annyival, hogy kinyomtam a mobil netet és nem volt reklám, viszont ez a mostani olyan, hogy a reklám adja a jutalmakat is, de még az alapszintű cuccokat is

tehát reklám nélkül nagyon minimális a dolog, de játékélményért még így is megéri, max nincs jutalom

2019. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha ésszel raksz reklámot, akkor akár népszerűbb app -ok koppintása is esélyes, ha az tele van nyomva reklámmal.

pl. ha minden 2-3. lépésre bedob egy teljes képernyős játékot én egyből törlöm.

2019. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, szokták azt is csinálni, hogy két verziót tesznek fel az app-ból, egy ingyeneset reklám nélkül, és egy fizetőset, és ugyanazt tudja a kettő, csak az ingyenesben időnként megkérnek, hogy támogasd őket azzal, hogy megveszed a fizetős változatot.


Nem tudom, ez mennyire működik, hány százalék veszi meg ebben az esetben, ha tetszik neki az app.

2019. szept. 25. 09:07
 10/10 Shaddark ***** válasza:
100%

Van egy harmadik út is szerintem.

Én ugyan nem vagyok fejlesztő, de amit látok:

nagyon sok jól jövedelmező olyan játék van ami ingyenes és reklám mentes is.

Ilyen + pályákat, dizájn elemeket, hőskinézetet... ... ... raknak be megvásárolhatóra.

És ha jó és sokan használják akkor idővel nyereségesebb lesz mint a fizetősek. Sokkal. Nagyságrendekkel.

Mert egy reklámos játékot vagy fel se rak valaki mint én, vagy hamar abbahagyja mert idegesíti, + nem köti le mert nincs "flow" érzés mivel a reklám kizökkenti, - így nem szokik rá sem.

2019. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!