Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android programozásból mennyir...

Android programozásból mennyire lehet pénzt keresni, illetve ha egyénileg szeretnék, annak mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Most itt elsősorban játékokra gondoltam, hogy elkészítem és felteszem google playre.

Illetve ha ingyenes a játék, akkor csak az azon belüli vásárlásból lehet bevétel vagy abból is kapok valamennyit, ha hirdetések megjelennek?



2017. júl. 29. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha nem lehetne egyáltalán, akkor üres lenne a google play store...

Egyénileg legalább értened kell az android programozáshoz.


Ezeken kívül a google tuti leírja a pontos részleteket, így ott érdemes informálódnod.

2017. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, de van, hogy csak hobbi szinten rakják föl.

Be tudnád linkelni, ahol ezt leírják? Köszi :)


PC-re tudok játékot programozni, már el is kezdtem egy olyan játékot, amit már androidra szánok. Már szemezgettem is, hogy milyen módon lehetséges átkonvertálni PC-ről androidra, és annyira nem tűnik bonyolultnak.

2017. júl. 29. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsonek tanuld meg a java nyelvet, aztan rakd fel az android studioit, haverkodjatok. Mire eljutsz oda, hogy ossze tudsz rakni egy alap appot, megtalalod a tobbi infot is :)


Most jelenleg kb ket evre vagy attol, hogy osszerakj egy rendes jatekot. Elsonek tanulj, aztan majd aggodj a reklamokon!

2017. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miért kell két év? :O Én max pár hónapra tippelnék.

Alapszinten már tudok programozni java-ban, de ehhez inkább C kell. Mondom, már csináltam sok játékot PC-re, csak egy portolást kell csinálni, nem nagy ördöngősség.

2017. júl. 29. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Na, ezert kell ket ev, mert a leghalovanyabb tipped sincs meg a dolgokrol :)


De ne hidd el - tanulasra fel! Sok sikert kivanunk hozza!


Ez pl egeszen jo tutorial - de android + java + OOP alapok kellenek hozza. Java alap nem azt jelenti, hogy tudsz konzolra iratni, hanem ossze tudsz rakni rendesen mukodo tobb osztalybol allo programokat. Ha az megvan, ez jo alapot ad.

2017. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A link lemaradt...


[link]

2017. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ez nagyon jó kis oldal.


Igen, itt közvetlenül java-ba írja, de van lehetőség java-ba C kódot írni, így az abban megírt játékokat át lehet portolni.


De megnézem ezt is, hátha ez jobb. De nem kell ehhez 2 év :D

2017. júl. 31. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Majd ket ev mulva nezd vissza ezt a velemenyt, es meg fogod mondani, hogy "de igaza volt annak a hulyenek ott gyakorikerdeseken" :D


En kb olyan 15 eve fejlesztek, indulaskor en is mondtam, hogy persze, par honap. Aztan telnek a hetek, jonnek az apro hibak, honapok, evek, es azt veszed eszre, hogy na, most van egy otletem, es mar fejben ossze is tudom rakni, meg tudom tervezni, ez es ez a resz tovabbi kutatast igenyel. Es ekkor van az a pont, hogy mondod "tudok programozni". Es ez a resz, ahol johetnek az alap jatekok, amiket mar erdemes LEHET megmutatni nagyobb kozonsegnek. Ez igy alaphangon ket ev.


Lehet, hogy tutorial alapjan ossze fogsz ganyolni valamit - sot, ossze is KELL, kulonben sosem tanulod meg - de osszeganyolni valamit es osszerakni egy piackepes szotfvert, amit tudsz javitani, amit tudsz fejleszteni - na, az egeszen mas teszta.


Tenyleg nem bantaskeppen, meg a tudasodat lenezve, de ez egy ilyen tema. Amikor az elejen belegondolsz, akkor persze, piszok egyszeru minden: mozgatom, osszeadok ket vektort, aztan kirajzolom, openGL, szerverrel beszelni egyszeru, csak elkuldok egy JSON-t, es mar kesz is a jatek. Es akkor ugrasz egy evet elore az idoben, es tizedszer futsz neki, mert gyakorlat es tapasztalat hijan nem tudsz rendesen elore tervezni, rendesen modulokra bontani a jatekot. Es ha ossze is nyomod az egeszet ragasztoszalaggal, akkor meg lehetetlen lesz a jelzett hibakra reagalni, mert az elso "csak atirom ezt a metodust" 30 helyen okoz nem vart hibat. Es ez evek kerdese, mire elore tudni fogod. De semmi baj - ez a tanulas! :)

2017. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mit mondasz, így volt a PC-s programozással is, belegondolva tényleg egyszerűbb, de aztán elsőre elég átláthatatlan lett a kód mert mindent egy fájlba írtam, most már azért "szebben" csinálom, meg hónapok mentek el a teszteléssel és hibajavítással. Azt valóban nehéz eltalálni, hogy mitől lesz sikeres egy játék, és ezeknek mi a feltétele. Ezt nagyon át kell gondolni, meg kell tervezni.
2017. júl. 31. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Jobb ma egy vereb, mint holnap ketto.

Szerintem ne rogton a jatekfejlesztesbe akarj belekezdeni, mert tul nagy falat lesz, lehet, hogy a kedvedet is el fogjak venni a kezdeti nehezsegek. Nem azt mondom, hogy hello world szintu programokat irj kezdesnek, de eloszor mindenkepp valami egyszerut kell. Aztan lehet haladni a bonyolultabb dolgok fele.

2017. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!