Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Más is úgy érzi, hogy mára a...

Más is úgy érzi, hogy mára a Junior programozó az olcsó Senior szinonimája lett?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy pár éve még azt hangoztatták, hogy nem gyakornoki, hanem junior álláshoz elég volt, hogy ismerd a cégnél használt nyelv alapelemeit, egy kis algoritmikus gondolkodásmódot, legyen egy két kisebb projekted az adott nyelven/keretrendszerben, esetleg kis SQL és már mehetsz is állásra, várnak szeretettel. Ehhez képest most meg egy junior állásnál is kellene mindent tudnom a nyelvről, a keretrendszerről, és max kicsit lassabbnak szabadna lenni, mint a tíz éve ott dolgozó kolléga.

2019. okt. 2. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezt max gondolod. És nem. Mai napig a juniortól azt várják, hogy sokat tanuljon és kap is anyagot - még az átlag alatti helyeken is.
2019. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Lepontozó Jani! Hol dolgozol, ahol így bánnak a Juniorral?
2019. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem én pontozok le senkit.
2019. okt. 2. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2 helyen is voltam junior mind2 helyen nagyon sokat segítettek tanulásban

sok dolog volt amihez nem értettem és ha kérdésem volt bármikor fordulhattam hozzájuk, sőt inkább az a gond amikor valaki csak ül a problémán és nem kérdez


nem kell mindenhez értened, de fontos, hogy legyen fogalmad a dolgokról legalább és nyitott legyél a tanulásra, fejlődni akarj


főállásban és privát munkáknál is úgy álltak eddig hozzá a munkaadóim, hogy amihez nem értek azt megtanulom és ezt persze én is jelzem

2019. okt. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én nem érzem úgy.
2019. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Én fordítva látom. Korábban a pályakezdő azt jelentette, hogy szerzett egy infós diplomát, egy vagy több programozási nyelv alapjait ismeri, voltak hobbi projektjei, tisztában van az informatikai alapokkal. A junior ehhez képest rendelkezett még legalabb 2-3 év munkatapasztalattal. A szenior meg legalább 5-6 évvel, de emellett valamely területnek már a szakértője.


Ehhez képest mostanában juniornak tekintik azt, aki elvégzett egy féléves gyorstalpalót, aki pedig korábban junior volt, az már senior, a kezdő meg még semmit nem tud, most iratkozik be a gyorstalpalóra...

2019. okt. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Junior az, aki egyéni munkavégzésre még alkalmatlan. Meg kell neki fogalmazni minden feladatot, mint iskolában. Fogni kell a kezét és tanítani kell, mert nincs valós tapasztalata, max az, amit bármilyen iskolában tanult.


Programozó az, aki képes az önálló feladatok elvégzésére, tudja, mit és hol talál meg a munkájához.


Senior az, aki a saját munkája mellett másokat is tud fejleszteni és példaként jár a többiek előtt, bármilyen kérdéssel fordulhatnak hozzá. Ő az, aki szemléletet at tudja adni és miattuk leszel jó programozó.


Remélem tudtam segíteni.

Helló, helló, sziasztok!

2019. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!