Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni C Sharp nyelvet Unityben (2D-hez). Hogyan kezdjem el otthon?

Figyelt kérdés

Eddig próbálgattam nézni videókat ,de így szerintem képtelenség megtanulni. Esetleg valamilyen segítőkész videó oldal vagy bármi. Amitől el tudok indulni. Esetleg ,hogy ti ,hogy kezdtétek el ezt az egészet.


Ha lehetséges ilyen 1 szavas válaszokat ne írjatok (kivéve ha hasznos) mert így az algoritmus nem fogja feltétlenül több emberhez eljuttatni a kérdést.


A válaszokat előre is köszönöm!



#programozás #2D #c sharp stb.
2019. okt. 16. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Először felejtsd el a unity-t. Vs-ben kezd el tanulni, ott gyakorolj. Ha tudod min. az alapokat, akkor kezd el tanulni a unity-t.
2019. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

C# és Unity mind2 külön-külön elég nagy falat kezdőként, főleg együtt!


Én Unityvel fejlesztek játékot, tudom milyen. Kezdőknek 0-ról egyszerre a kettő elég tömör lehet és tévesen kapcsolhatsz össze dolgokat.


Kezdésnek C#-ot, mint nyelvet ajánlom, sima kis konzolos alkalmazásokat. Például első lépésnek 1 sima számológépet. Aztán jöhetnek bonyolultabb dolgok is, akár játékok is.

Sima konzolos alkalmazásba is tudsz csinálni olyan dolgokat amik szórakoztatóak tudnak lenni grafikai elemek nélkül is :) Például csinálhatsz egy kis szerepjátékot ahol van karakter fejlődés, választási lehetőségek, ellenség, harcrendszer, mentés-betöltés....persze nem egyből a mély víz, hanem fokozatosan eljutni erre a szintre.


Ha már maga a C# jól megy és magabiztosan tudod kezelni a dolgokat, akkor jöhet a Unity alapok. Programozástól függetlenül megismerkedni a Unityvel. A felületen mi hol található, projekt mappa, scene, inspector, beállítások...Végül ha a Unity alapok megvannak, akkor jöhet a kettő összekapcsolása ELMÉLETI SZINTEN! Tehát utána nézel annak, hogy mi az az Entity Component System, Monobehaviour, ScriptableObject...


Persze közben tanulhatod a többi elméletet is, design patternek, algoritmusok, vezió kezelés...


Ha szépen végig haladsz, akkor hamarabb eljuthatsz a végcélhoz. Persze kezdheted úgy is, hogy mindig csak az aktuális kis problémát oldod meg ami felmerült, viszont a tanulási folyamat lassabb lesz, mert célzott dolgokat keresel és nem általánosságban foglalkozol a nyelvvel, játékmotorral. Továbbá az egyik kérdés még több kérdést szül :)

2019. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt egy négy és fél órás C# kurzus az alapoktól.


https://www.youtube.com/watch?v=GhQdlIFylQ8

2019. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!