Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magántanárral heti 2 óra...

Magántanárral heti 2 óra programozással (+ amit otthon egyedül napi 2-3 óra) 8 hónap alatt mennyire tanulHAT meg az ember programozni?

Figyelt kérdés
2019. okt. 2. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon emberfüggő, pár hónaptól évekig.
2019. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, nem is hiszem azt, hogy perfekt leszek, csak, tovább tanuláshoz szeretnék használható prog.tudást összeszedni.
2019. okt. 2. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
Onalloan kepesnek kell lenned annyit osszeszedni, ami a "tovabbtanulashoz" eleg, ha nem megy, magantanar nem tud segiteni.
2019. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Magamtól is fogok tnaulni mint írtam is, csak jelenleg érettségihez biztosabbnak érzem ha tanár segít (jó ha van olyan, aki elmondja mit rontottam el vagy miben tudnék javítani, perzse tudom jól, hogy a későbbiekben elkerülhetetlen, hogy teljesen magamtól csináljam, de én jelenleg még nem vagyok azon a szinten). Viszont jelenleg is majd mindennap programozgatok egyszerűbb feladatokat.
2019. okt. 2. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Erettsegi az egy dolog, ahhoz kezelheted ezt egy sulis tantargykent, csak ne fuzz sok remenyt a fejlesztoi palyahoz. :)
2019. okt. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezzel most röviden azt mondod, hogy bárki aki suliban pl egyetemen tanulja a programozást abból sose lesz fejlesztő, és csak abból lesz, aki auto-diakta módon tanulja. (értem én, hogy aki utóbbi módon tanulja, annak sokkal biztosabb a tudása, mert magától jön rá mindenre, meg hogy az egyetemeken se tanítanak meg igazán programozni és majd élesben/munkahelyen/magától tanul meg az ember, és én ugyan nem értek ehhez túlságosan, de ettől még véleméynem szerint lehet abból is fejlesztő, még ha nem is ezek lesznek a legjobbak, akik oktatás keretén belül tanulják)
2019. okt. 2. 23:34
 7/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy nem a suli miatt kezdtem el programozni, hanem már azelőtt, mivel érdekel, nem tapsra várok, hogy majd a suli megtanít. Persze lehetne mondani, hogy aki még egy érettségire se tud felkészülni egymaga az hanyagolja, de SZERINTEM, mint kiegészítéként tanóra keretében nem válik kárára az embernek (az hogy mennyire hasznára az meg megint egy másik kérdés)
2019. okt. 2. 23:40
 8/15 Isolated Soul ***** válasza:
29%
Indie játékfejlesztő vagyok főállásban, tehát nem programozok folyamatosan csak heti pár napot, ahogy a projekt megkívánja. Mindent magamtól tanultam meg, sose jártam iskolába, de az én meglátásom szerint egy tanár csak rontana a dolgon. Ugyanis nincs olyan programozó, legalábbis magamból kiindulva aki mindent a kisujjából ráz ki, nap mint nap kerülnek olyan helyzetbe, hogy valami nem úgy működik ahogy eltervezték stb. ilyenkor pedig agyalni kell, neten kutatni stb. Ha te most úgy indulsz neki a dolognak, hogy egyszerűbb problémákra is már kész választ kapsz egy tanártól, akkor pont a problémák megoldásának/válaszok megkeresésének képességét veszted el. Rövidtávon több lesz a sikerélményed, ugyanakkor hosszútávon ez szerintem öntökön lövés. Másrészt ez a magántanárosdi...:D aki tudja csinálja, aki nem az pedig tanítja. Nem tudom elképzelni, hogy van olyan fejlesztő, aki keresett a szakmájában, és kell még neki az a heti két óra magántanári órabér... Egy rossz tanár(gondolom egy info tanárról van szó), aki pedig nem ért hozzá csak viszi a pénzt, és még félre is vezet. Informatika tanárnak is leginkább csak azok mennek, akik már betudnak másolni egy szöveges doksit az IDE-be, aztán ha valamit elírtak megállt a tudományXD Ha mindenképpen költeni akarsz, akkor Udemy.
2019. okt. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

ez nagyon sok tényezőtől függ

a tanár és a te képességeidtől, a tudásotoktól, az eltöltött idő hatékonyságáról......


8 hónap alatt RENGETEGET lehet tanulni, simán olyan szintre lehet jutni, hogy az érettségit a kisujjadból rázod ki


a komolyabb tudás az több éves tapasztalat és tanulás eredménye, de valahol ugye el kell kezdeni

2019. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ezzel most röviden azt mondod, hogy bárki aki suliban pl egyetemen tanulja a programozást abból sose lesz fejlesztő"


Nem, en a magantanarra irtam.

2019. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!