Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miket kell tudni egy szoftver...

Miket kell tudni egy szoftver tesztelonek?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves mérnökinformatikus hallgató vagyok és van egy lehetőség szoftver tesztelőként dolgozni az egyik cégnél. Őszintén szólva fogalmam sincs ,hogy mit takar ez a munkakor,mert a kesobbiekben fejlesztőként szeretnék dolgozni. Ugyanakkor jövőhet kedden kell kitöltenem egy tesztet a teszteléssel kapcsolatosan,mert a pénz miatt és a tapasztalat szerzes miatt szeretném elvallalni. Összegezve az lenne a kérdésem ,hogy nagyjából mire számíthatok ,mit kéne "megtanulnom" addig ,hogy sikeres legyen a teszt?

2019. okt. 24. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Hát ez attól függ, hogy automatizált tesztekről van-e szó. Mert szvsz az is elképzelhető, hogy nem.


De tegyük fel, hogy igen, akkor ilyen dolgokat érdemes tudni, hogy milyen tesztek léteznek, mire valók:

-unit test

-integration test

-functional test

-acceptance test

-regression test

-smoke test


stb..


Ezen kívül teszt keretrendszereket is jó ha ismersz a kérdéses nyelvben, ha egyáltalán van ilyen.


A "teszten" nem hinném, hogy szükséged lesz rá, de egy interjún mondjuk jó, ha megmutatod, hogy mennyire perfekcionista vagy, meg érdekel a minőség meg ilyen baromságok.

2019. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes segítséget! Annyit még eltudnal mondani ,hogy ezeket a teszteket milyen környezetben szokás vizsgálni?
2019. okt. 24. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Biztos el tudom, de a kérdést nem értem.
2019. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmit. Általában egyetemről ha gyakorlatra mész, akkor tesztelő leszel a cégnél. Robot droid munka, amit ott fogsz betanulni. Semmit nem kell hozzá tudnod.

Az automatizált tesztelés más tészta, de ahhoz még nem sok közöd lesz az elején, de lehet később se ha nem arrafelé orientálódsz.


Arra törekedj, hogy ha bekerültél a tesztelő skatulyába, akkor nagyon gyorsan próbálj feljutni egy junior soft. dev szintre mert beragadsz.

2019. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt egy kis összefoglalás:

[link]

2019. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó előtti, de ha konkrétan semmit nem kell hozzá tudnom ,akkor a cég miért akar küldeni nekem egy tesztet ? Vagy egyáltalán miért van teszt ,ha gyakorlatilag nincs is amit le lehetne tesztelni. :/

2019. okt. 25. 21:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként semmiképpen nem szeretnék ezen a szinten megragadni. Mindenképpen fejlesztő szeretnék lenni.
2019. okt. 25. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!