Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jegyzettömbben való programozá...

Jegyzettömbben való programozást hol kezdjem?

Figyelt kérdés

2019. szept. 25. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy telepítesz egy megfelelő programot, pl notepad++, amiben átláthatóbb lesz a kód.
2019. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
választasz 1 programozási nyelvet amihez nem kell fordító, vagy ha igen, akkor meg telepíted a szükséges dolgokat hozzá
2019. szept. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy hogy hol? Gondolom otthon a szobádban.
2019. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jegyzettömbben? Hogy Hofi Gézát idézzem: "Hát úgy is lehet, csak kényelmetlen"

És akkor már javaslom hozzá a Brainfuck programnyelvet: [link]


Miért nem telepítesz egy épkézláb editort, pl Notepad++, Atom, Sublimetext, stb?

2019. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
88%
A Jegyzettömbnek annyi köze van a programozáshoz, hogy (más, hasznosabb programok után huszonötödik lehetőségként) akár abban is megszerkesztheted a forráskódot. Ezt azzal kezdjed, hogy beírod a szöveget, és azzal végezd, hogy elmented – a C++ témacímkéd alapján általában .cpp vagy .cxx kiterjesztéssel. A dolog attól válik programozássá, hogy te ezt a szövegfájlt megfelelő paraméterekkel átadod egy egészen más programnak, a fordítónak (Windows esetén nincs a rendszerben, külön telepítendő), amelyik megpróbálja azt a programnyelv szabályai szerint értelmezni, és ha sikerül, akkor annak alapján létrehozza a futtatható programot. A fordítónak tökéletesen közömbös, hogy a kódot mivel hoztad létre, mint ahogy egy bevásárlólista vagy locsolóvers esetén is érdektelen, hogy ceruzával, tollal, Erika írógéppel, vagy éppenséggel a Jegyzettömbbel rögzítetted. Programozás szempontjából tehát jelentősége van a fordítóprogramnak, a programnyelv tudásának, az algoritmizálásnak, ilyen-olyan egyéb ismereteknek, de a Jegyzettömbnek semmi az égegyadta világon.
2019. szept. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább egyszer tényleg nem árt kipróbálni, milyen jegyzettömbben fejleszteni. Jobban fogod értékelni, hogy mennyi terhet levesz a válladról egy IDE.
2019. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb hülyeség kezdőként, egy hello word-öt sem fog tudni megírni kb. gyakorlásnak akkor jó, ha már az alapok mennek maguktól és ki akarja magát próbálni IDE nélkül.
2019. szept. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit akar, szerintem egy egyszerűbb python kódot le lehet programozni sima notepadban is, bár én is erősen ajánlom a kód szerkesztőket, pl atom, sublime, notepad++ stb, én atomot használok, szerintem nagyon jó, ha a programnyelv komolyabb, pl olyan mint a java, akkor ahhoz erősen ajánlott egy ide is.
2019. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!