Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges a projektem? Oldal...

Lehetséges a projektem? Oldal linkjéből kiszedhető egy adott információ?

Figyelt kérdés

A projektem elég egyszerűen épül fel, és monoton művelet hajtana végre. Csak nincs sok tudásom ehhez és előbb szeretném megtudni, hogy lehetséges e kivitelezni elképzeléseim szerint.


Van egy 8x8as ledmatrix modul melyre szeretnék kiiratni egy számot, amely mindig ugyan az marad. Ez után mellé még egy modul és azon szeretnék látni egy másik számot, amely percet fog jelenteni. Ez az egész egy menetrend busz érkezését kiíró kijelző lenne. Mely az interenetes oldalról a pontos autóbusz érkezést jelenlegi időben percben kiírná a led matrixra. És az arduino valamilyen wifi modul segítségével a helyi wifire csatlakozna, majd az oldal linkjéből valahogy kivenné azt az egy változó perc-et majd a kijelzőre kiírná.


Másik tervem, ha nem internetes lesz, akkor nem kell oldal linkből szednije információt, akkor egy éves naptárra alapoznék és a papír alapú menetrendet írnám be neki és +-2 perc ingadozása lenne az internethez képest. Igaz, jóval egyszerűbb kivitelezni szerintem. Cserébe nem pontos.


Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat!



2019. nov. 15. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha benne van az info az url-ben akkor igen ha nem akkor nem. Nem tudom mifèlè vàlaszt vàrsz egy kèrdèsre amiben kb 0 konkrèt informàciò van.
2019. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem.
2019. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

keresőszavaid:


get method

post method


how to pass form data to backend


Php: $_GET

2019. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocs, az AJAXot kihagytam, a form a te esetedben nem fontos.
2019. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mekkora az oldal mérete, ahol ezek a menetrendi információ vannak. Az Arduinonak nem sok ramja van.
2019. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rosszul közelíted meg a problémát.

Gugli: bkk menetrend api

pl:

[link]

[link]

[link]

2019. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!