Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen második nyelvet tanulja...

Milyen második nyelvet tanuljak szoftverfejlesztőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen második nyelvet érdemes tanúlni ( nem technológiai ), angol után ( jelenlegi munkahelyemen már 3-4 éve használom )

Úgy halottam ritkábban ismert nyelvekre érdemes ráfeküdni a mi szakmánkban is mert nagyon nagy előnyt jelent.

És nyilván szakmai tudása is fontos, illetve a soft skillek is. De azt hallottam hogy ebben az esetben akkor szét fizetik az embert Budapesten. ( Gondolom egy lead pozició szinten)

Amiket kinéztem: német (bár talán mivel második legfontosabb nyelv annyira nem erős tudásnak számít hiszen sokan beszélik), svájci német, holland, orosz, dán, norvég, finn, svéd

Illetve gondolkozok azon hogy kiköltözök Svájcba is hogy eltanuljam az ottani németet. (2-3 évre) Amúgy Java fejlesztő vagyok pénzügyi területen.

Ezt otthon(Budapesten) később szerintetek nagy piaci értékkel rendelkezne, vagy fölösleges erőfeszítés ? Tehát pld lehetne vele kb havi netto 1,5-2 milliót keresni alkalmazottként?


Illetve mi a helyzet a többi nyelvel amit felsoroltam, milyen lehetőségek vannak ezzel ?



2019. nov. 25. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Indiait tanulj szerintem.
2019. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Mo-n a nèmet mèg jò pont lehet, egyèb nyelvek elvètve. Az oroszbòl lehet közvetve hasznod, mert az orosz fejlesztők ìràsait is èrtheted.
2019. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a kérdést érdemes lenne inkább egy szakmai fórumon feltenni. Én úgy informálódtam, hogy egy-egy nyelv akkor jó, ha egy olyan szűk szakmai körrel szeretnél foglalkozni, amit például az adott országban jobban csinálnak másoknál vagy nagyobb a piaca az adott dolognak. Ha pénzügyi területen vagy fejlesztő, akkor talán Svájcot érdemes megcélozni, szóval a németet. Érdemes nézelődni az állásajánlatok között, hogy minek mekkora piaca van az adott országban.
2019. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kinai
2019. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Német. Tapasztalatom szerint már az sem általános (sajnos) hogy erős angolja legyen a fejlesztőknek, a német mellé még ritkább. Hasznos, kell, sokszor a cég is állja a nyelvtanulást, támogatnak benne, és rengeteg vele a jó munka.
2019. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha itt képzeled el a jövődet az országban, akkor én a lovárit javasolnám.
2019. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
bástya az már megy, moréjjá more
2019. nov. 26. 08:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Dothrakiul elég kevesen tudnak, jó lesz.
2019. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Atcsy ***** válasza:
én a helyedben kóreait tanulnék. Egyik legjobb tech ország a világon. Hatalmas potainciál van a koreai-magyar üzleti kapcsolatokban. A másik a Kínai lenne, csak ott annyi dialektus van, hogy inkább maradnék a kóreainál.
2019. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!