Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van esélyem rá, hogy érettségi...

Van esélyem rá, hogy érettségi után rögtön egyetemre felvételizés után már valamilyen állást megkapjak?

Figyelt kérdés

Angol videókkal C++-t tanulok, de olvasgattam és úgy látom, hogy 1 vagy 2 nyelv összekontárkodása sehova nem fog vezetni.

A célom a programtervező informatikus szak elvégzése az ELTE-IK-n, de örülnék, ha minél hamarabb elkezdhetnék szakmai tapasztalatot szerezni (és pénzt).

Tudnátok könyveket, videóanyagokat, weboldalakat ajánlani a tanuláshoz? Lehet magyar és angol nyelvű is.


2019. dec. 7. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nincs.
2019. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit szeretnél azzal pontosan ugyanazt érnéd el, mint amit leírtál az első bekezdésben. Elkezded az egyetemet, közben mondjuk sikerül állást találnod és dolgoznod is kell... Mindkettő a másik rovására fog menni, a végén egyikből sem lesz semmi. Én azt mondom, most legyen az a célod, hogy minél előbb elvégezd az egyetemet, aztán jöhet az állás és a pénzkeresés. Ha jól csinálod, akkor már szakmai gyakorlat közben találhatsz magadnak leendő munkahelyet.
2019. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szüleim nem tudnak megfelelően támogatni és valószínűleg kénytelen leszek valamilyen módon pénzt szerezni az egyetem mellett. (+diákhitel) Gondoltam jobb lenne így, mint a mekiben.
2019. dec. 7. 23:27
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Igen is van esélyed, nem értek egyet az előttem szólókkal!


De azt meg kell jegyezni, hogy először gyakornoki helyeket keress. A cégek előszeretettel alkalmaznak diák gyakornokokat. Neked megéri, mert céges környezetben szívni tudod magadba a tudást, ami később nagyon hasznos lesz. Nekik is megéri, mert nem egy teljes állású bért fognak fizetni. Nyilván ez a ranglétra legalja, nem fogsz rögtön sokat keresni. (Pesten azt hiszem kb. nettó 1500 körül van a diák órabér)


Fontos: ne a pénzt nézd, ne a pénz miatt legyél programozó! Különben semmi értelme nincs.


Ha egyből érettségi után akarod mindezt, és keményen tanulsz, akkor van esélyed.

Nézz ki egy stack-et, technológiát, és abból videók, könyvek , ami csak fellelhető, azt fogyaszd.


Nálunk az egyetemen szinte mindenki dolgozik suli mellett, az hogy az egyik a másik rovására megy, butaság. Az egyik kiegészíti a másikat. Jó esetben ami érdekel, amivel többet foglalkozol a suliban, azzal tudsz a munkahelyeden is.


Aki nem szerez tapasztalatot suli mellett , óriási hátrányban van azokhoz képest , akik már előbb elkezdenek gyakornokként dolgozni valahol.


Szóval hajrá.

2019. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

A PTI sziklakemény.

Nem nagyon látok rá esélyt, hogy te azt munka, tehát rendes státusz mellett elvégezd. Viszont ha elvégzed, hármasnál csak egy árnyalattal jobb eredménnyel, akkor a jövőd biztosítva lesz.


Az sem valószinű, hogy első félévben gyakornoki pozíciót szerezz.

Én a helyedben azt tenném, hogy tanulnék és ahogy a tanulnivaló engedi, úgy vállalnék vagy korrepetálást, vagy diákmunkát. Előbbi is, utóbbi is elég jól fizet, viszont nem leszel elkötelezve időben.

2019. dec. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Csak jótanács: ha meg tudod oldani, akkor az első évben csak a tanulásra koncentrálj. Másodiktól már gondolkozhatsz munkán is.
2019. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Elte IK mellett dolgozni xDDD

Esélytelen....

2019. dec. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább a 3-4 félévtől kezdve, de akkor kell is.
2019. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!