Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet tanulni az egyetemen...

Meg lehet tanulni az egyetemen vagy magántanárt érdemes fogadni?

Figyelt kérdés

Gimiben Pascalt tanultunk. De egyetemen már csak c,c++, delhi meg hasonlókat fogunk. Nektek normálisan tanították egyetemen a programozást, vagy kellett mellé tanár/különórák?

Ha szerintetek érdemes már most gyűjteni órapénzt, mert nem alaposan adják le egyetemen, írjátok meg légyszi :?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 19. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted azok, akik korrepet vállalnak, hol tanulták meg? Ha nem vagy biztos a dolgodban, állj neki már most, hogy legalább a nyelv alapjaihoz konyíts valamennyit, aztán megspóroltál egy rahedli pénzt.
2010. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem korrepetálás, hanem magánóra, info tanárral. Eddig 2 könyvet olvastam C++-ról,és mintha kínai lenne :D ezért kérdeztem, h egyetemen normálisan leadják vagy...?


Mondtam már, h köszi a választ? :D :)

2010. júl. 19. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:

A programozást nem könyvből fogod megtanulni, és nem is tanártól. Van egy rahedli oldal ahol kérdezhetsz emberektől akik szívesen válaszolnak, sőt, mivel archiválják, már nagyon sok kérdésedet meg is válaszolták, csak keresgélni kell.

Szóval én még ilyet nem hallottam, hogy valaki különtanárhoz ment PROGRAMOZÁST tanulni. Matekot azt igen, de programozást? Otthon leülsz, gyakorolsz, előveszed a könyvet, olvasol kicsit, írsz tovább.

Az egyetemen kb SEMMIT nem adnak le alaposan (itt nálunk egyedül az Analízis az, amire azt mondom, hogy maradéktalanul és rendesen leadták, saját jegyzetet tudnék írni az órai jegyzetből).


Te lány vagy?

2010. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

aham, és már előre félek, hogy kilógok majd a fiúk közül...pedig Pascalt imádtam,meg Delhi is jöhet,de ahogy nézegettem a C++-t...kínai :D lol

Köszi, hogy írtál :)

2010. júl. 20. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyetemen semmit nem adtak le alaposan a programnyelvek közül. Igaz nem is ez volt a cél. A programozást nem nyelveken keresztül oktatták, hanem az egésznek a szemléletmódját és az elméletét adták át. Innen megtanulni egy nyelv szintaktikáját gyerekjáték.
2010. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jaa, ez érdekesnek tűnik :) ugyanis én mindig belevágok, semmit sem tervezgetek, aztán csomó hibaüzi jön ki LOL :D uh már ideje megtanulnom hogyan kell tervezgetni, meg átlátni mindent. :)
2010. júl. 20. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már régen kezdtem, kb. 7 éve, tanultam Pascalt, C#-ot, Delphit, középsuliban meg beletolták a pofámba az Assemblyt.


Szerintem ha meg akarod tanulni, akkor C++ -t és könyvből (abból a legjobb). Ha vmit nem értesz, akkor próbáld meg magad átrágni rajta előszőr, és csak végső esetben kérj segítséget. De addig, amíg nem biztos, hogy mit fognak kérni, elég ha csak az alapokat ismered belőle. Logikád legyen a programozáshoz, a többit meg már akárki meg tudja tanulni.


Én is most leszek elsőéves BME-n, és kicsit tartok tőle. De ha kitartó vagy, meg tudod tanulni, akár pár hét alatt.

2010. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Velem ez úgy volt, hogy minden progis óráról hatalmas mosollyal az arcomon távoztam :D érdekel,mert mindig top-on kell lenni szellemileg, és nagy sikereket lehet vele elérni. Nincs szebb látvány egy hibátlanul működő programnál :)


De ez a c elbizonytalanított :D


Köszi a hsz-t még1x :)

2010. júl. 20. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!