Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java | C++ | vagy C# - Melyik...

Java | C++ | vagy C# - Melyik legyen elsőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, melyik programozási nyelvel lenne érdemesebb kezdeni? Van még 2 évem míg kikerülök a suliból, és szeretnék egy beton biztos programozási alapot, ezt a 2 évet szóval tanulásra használnám, szabadidőmben. Csinálgatnék különböző hobbi projekteket, saját kreálmányokat, bővíteném a tudásomat, viszont nem tudom eldönteni melyik nyelvben kezdjem.

Én személy szerint a Javát kezdeném el elsőnek, de biztos jó ez? Úgy hallottam az a legkönnyebb, meg talán a c#, a c++ elég komplikált, hisz sok dolog van benne ami elég nehéz lehet. ( Egyébként az alap programozási tudásom megvan, elég sok mindent tudok már, leginkább script nyelvekkel foglalkoztam, illetve egy nagyon minimálisan c++, viszont én haladni akarok.


Szóval a kérdésem:

- Melyik nyelvet kezdjem el elsőnek, ha úgy tervezem, hogy dolgozni szeretnék középsuli után. ?



2019. dec. 9. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

A C++ script nyelvek után tényleg húzós lenne, de az, hogy Java vagy C# azon ne agyalj sokat, mert nincs sok különbség köztük. Én személy szerint a C#-ot választanám, mert fejlettebb, a Java lemaradt valahol a 20. században és egyedül talán a Spring keretrendszerrel ér valamit.


Ajánlanám még a Python-t, az is jó kezdőnyelv, de amondó vagyok, nem azok okozzák majd a nehézséget, hogy egy-egy nyelvi jellemzőt megtanulj, hanem inkább a programozási gondolatmenet kialakulása fog gondot okozni. Ha nem érted mik azok a ciklusok, függvények/metódusok, osztályok/objektumok, elágazások, változók, stb, akkor előbb ezeket tanuld meg, az teljesen mindegy milyen nyelven kezded, mert egy normális oktatóanyag ezekkel kezdi és amíg nem mélyül el benned ne is menj tovább. Később, ha már meg tudsz írni egy nagyon alap programot, mondjuk egy számológépet, mehetsz tovább a nyelv jellemzőire és sorban tanulhatod őket. Ezen a szinten már nem fog számítani, hogy C# vagy Java vagy PistikeC.

2019. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Pár dolgot még említenék, amit fent kihagytam a kérdés mezőben. A C nyelv szintaktikájának megfelelő script nyelveket tanultam, használtam, kb 2016 óta programozok, jobban mondva scriptelek inkább.



Van célom is természetesen, játékfejlesztőnek szeretnék menni, JAVA-t azért jelöltem meg, mivel azzal elméletileg tudok gépre is, telefonra is fejleszteni + könnyen ellehet helyezkedni + 1-2 év alatt meglehet tanulni, viszont tényleg lemaradottnak érzem én is vagy nem tudom.

Minden komolyabb programot C nyelvben írtak meg pl:

Adobe Photoshop, Visual Studio, és társai, na meg C#


Játék fejlesztés téren gondolom inkább C# + C++ lenne mérvadó, például most elkezdtem Unity Engine-ben mókolni, szórakozgatni, csak oda C# kell, és nem C++.

Sok dolgot még sajnos nem tudok, de az fix játékfejlesztőnek mennék, az androidos/telefonos + webes világ annyira nem vonz.


Viszont olvastam, hogy a C++ nyelvnél sok tapasztalat kellene, és itt itthon alig van valami játékfejlesztő cég ami kifejezetten ebben programoz.

Egyszerűen nem tudom megérteni egyébként azt se, hogy a JAVA-t mi okból fizetik meg ennyire?

2019. dec. 9. 19:10
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon sokkal több a javas pozíció, mint a másik kettő, te pedig minél hamarabb el akarsz kezdeni dolgozni, szóval java.
2019. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Java. Ha munkát keresel, akkor ezzel van a legjobb esélyed.
2019. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Van célom is természetesen, játékfejlesztőnek szeretnék menni"

Minden kezdő annak akar menni. :D Aztán rájönnek, hogy ez a leginstabilabb legalulfizetettebb terület. Szvsz, hobbiból oké, egyébként nem mennék játékot fejleszteni egy céghez se.


"JAVA-t azért jelöltem meg, mivel azzal elméletileg tudok gépre is, telefonra is fejleszteni"

C#-ban is tudsz Cross-platform alkalmazásokat létrehozni. Xamarin-nal Androidra + iOS-re, ASP .NET Core webre, WPF, UWP asztali alkalmazás. De ami egyre inkább felmerül az a TypeScript, Angular és társai.


"+ könnyen ellehet helyezkedni"

Szvsz nincs észrevehető különbség C#, Java, C++, stb programozó között, hogy ki mennyire tud elhelyezkedni. Legalábbis nem tudod pontosan megmondani adott területen, hogy mi megy jobban. Van akinek szerencséje van, olyan területen él, ahol nagyon trendy az amit ő tud, akkor neki könnyebb, de ez változik sokszor. Nagyon nehéz megmondani, hogy jelenleg mivel járnál jobban, nagyban a piac határozza meg, de sok tényező van még amit figyelembe kell venni. Röviden, ha jó vagy abban amit tudsz, akkor könnyen elhelyezkedsz, ha nem, akkor mindegy mit tudsz, nem fogsz tudni elhelyezkedni.


"1-2 év alatt meglehet tanulni"

A szintaktikát? Igen. De azt bármilyen nyelvben. Technológiát, programozási szemléletet már sokkal több időbe telik, márpedig a versenyszférában ez jelent valamit.


"de az fix játékfejlesztőnek mennék, az androidos/telefonos + webes világ annyira nem vonz"

Ezt nem mindig a fejlesztő dönti el. :D Ha a melóhelyen változás van, akkor változtatni kell neked is. Lehet, hogy egy játékot eddig PC-re fejlesztettetek, de igény van rá, hogy mobilon vagy konzolon is megjelenjen. Ez kb mindennel így van. Technológiaváltás, nyelvváltás, munkahelyváltás stb.


"Egyszerűen nem tudom megérteni egyébként azt se, hogy a JAVA-t mi okból fizetik meg ennyire"

Mert az aranykora ugyan már elmúlt, de rengeteg projekt van, amit ebben kezdtek fejleszteni. Ezeket mára már legacy projektnek nevezzük. Sok fejlesztő (főleg a 30-35 körüli korosztály) pedig új dolgokat akar tanulni, naprakész akar lenni, ezért otthagyják a Java világát vagy bele se kezdenek. Az idősebbek pedig nyugdíjba mennek. Egy olyan területen ahol eleve kevés a munkaerő (a mérnöki területeken mindig is az volt, akár csak az orvosi területeken), ez eléggé megemeli a béreket adott piaci szférában. Márpedig könnyebb folytatni abban a projektet amiben el lett kezdve, mert újrakezdéshez nincs elég keret se erőforrás.

2019. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Modern játékokban annyira rámennek a grafikára, hogy már rendező és színészek kellenek hozzá, mint egy filmhez. A videójáték-fejlesztés csak kívülről látszik szépnek és jónak, ott hajtás van. Legalábbis ezt mesélte egy szenior munkatársam.

Játékot magadnak programozzál, ahhoz nem kell filmes stáb.

2019. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Alex Fly ***** válasza:
100%

Szvsz tök mindegy. Ha megtanulod a programozást bármilyen nyelven, akkor nem okozhat gondot pár nap vagy legfeljebb pár hét alatt használni egy másik nyelvet -különösen, ha azok olyan közel állnak egymáshoz, mint az említettek, amelyek mind a C-re ápülnek...

Válaszd azt, amelyikhez elérhetőbb, hasznáhatóbb oktatóanyagot találsz...

2019. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Èrtem. Szóval leginkább Java-t lenne èrdemesebb.
2019. dec. 10. 08:08
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is rühellem a Javat, de azért eléggé egyértelműen messze az megy a legjobban a többi közül.


Külföldi fórumokon Java és C# közül mindenki a Java-t mondja...

2019. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, picit előrébb jutottam.

Felállítottam most hirtelen magamnak egy sorrendet, nem tudom ez így jó lenne-e. Szeretnék több nyelvet is megismerni, 1 nyelvnél nem szeretnék lemaradni. Java-t, is azért fogom elkezdeni mert annak nagyobb a piaca.

Ezek mellett még a hálózatos + linuxos dolgokat próbálom majd csinálni, tudom elég sok minden, viszont ha minden kötél szakad, akkor csak java, + c++ lesz nálam előtérbe, a többi kiesik. ( Bár majd lesz ami lesz. )


1. Java

2. Python

3. C++

4. C#

2019. dec. 10. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!