Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java | C++ | vagy C# - Melyik...

Java | C++ | vagy C# - Melyik legyen elsőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, melyik programozási nyelvel lenne érdemesebb kezdeni? Van még 2 évem míg kikerülök a suliból, és szeretnék egy beton biztos programozási alapot, ezt a 2 évet szóval tanulásra használnám, szabadidőmben. Csinálgatnék különböző hobbi projekteket, saját kreálmányokat, bővíteném a tudásomat, viszont nem tudom eldönteni melyik nyelvben kezdjem.

Én személy szerint a Javát kezdeném el elsőnek, de biztos jó ez? Úgy hallottam az a legkönnyebb, meg talán a c#, a c++ elég komplikált, hisz sok dolog van benne ami elég nehéz lehet. ( Egyébként az alap programozási tudásom megvan, elég sok mindent tudok már, leginkább script nyelvekkel foglalkoztam, illetve egy nagyon minimálisan c++, viszont én haladni akarok.


Szóval a kérdésem:

- Melyik nyelvet kezdjem el elsőnek, ha úgy tervezem, hogy dolgozni szeretnék középsuli után. ?



2019. dec. 9. 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Dinamikus memóriakezelés a legjobb! C++
2019. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha játékfejlesztés, kezdonyelv, akkor a c# a legtökéletesebb számodra.
2019. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Átgondoltam jó pár dolgot, le írom a véleményemet.


A választásom a C#-ra esett.


Indokok:

-> Folyamatos fejlesztés alatt van.

-> Microsoft kezébe van

-> Jó pár dolog kivitelezhető vele. ( C, + java az alapja )



+ Fogjuk is majd tanulni a suliban, meg érettségire is kellhet majd.


Bár játékfejlesztés terén nem tudom mennyire jó, egyelőre annyit tudok, hogy pl: unity ezt használja mint script nyelv.

2019. dec. 13. 18:11
 14/18 anonim ***** válasza:

Számomra felfoghatatlan, hogy miért a Java-t ajánlják elsőnek. Pont hogy a C++ adná meg az alapot az objektum orientált programozási nyelvek felé (a felsorolt nyelvek közül).


Ha valaki nem "tákolt" még össze mezei C++-ban egy objektum orientált programkódot, az nem fogja megérteni igazán, hogy mik is azok az objektumok és miért jók. Ez olyan, mintha valaki rögtön egy házat (objektumot) építene fel, anélkül, hogy előtte megtanulta volna hogyan kell felhúzni falakat úgy, hogy ne dőljön össze a ház. Nem logikusabb először megtanulni falakat építeni, majd abból szobákat csinálni és ha már jól megy, akkor felhúzni egy olyan komplex objektumot, mint maga a ház?

2019. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szóval mégis csak a C++-al kellene kezdeni? :(

Ez van, rengeteg féle vélemény, mindennek van előnye és hátránya..

Nagy a dilemma

2019. dec. 26. 23:02
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Erre nincs egy egzakt objektív jó válasz.

Sokkal több múlik a képességeiden, a motivációdon és a kitartásodon, mint hogy melyik nyelvvel kezdesz.

Igazából mindegy, lehet akár C++, akár Java, akár C#.

Nem múlik ezen olyan sok, mint gondolod.

2019. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Inkább az a probléma, hogy középsuli után egyből el akarsz menni dolgozni. Ahhoz azért nagyon sok minden kell, leginkább stabil alapok, és stabil angol nyelvtudás, meg hát a legtöbb cég szívesebben vesz fel olyan valakit, aki papírral (leginkább diploma) és igazolni tudja a tudását.

Persze, nyilván ha nagyon jó vagy, és nagyon pöpec hobbiprojektjeid vannak, akkor lehetséges, de ahhoz meg szerintem kevés a 2 év szabadidődben suli mellett.

Én mindenképp megpróbálnék egy egyetemet, aközben is el lehet menni, diákmunkára és gyakornoki munkára is, nem rossz fizetésekkel, és mire végzel az egyetemmel, a diploma mellett ott lesz X év munkatapasztalatod is.

2019. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jézusom! Ti hol éltek? C++ -ot javasoltok kezdőnyelvnek?

Ez hatalmas hiba!


A legjobb kezdőnyelv a Python, és egyben a legkönnyebb általános célú nyelv.


Utána átvezetésnek jöhet egy Javascript, majd egy Java.

És utána ha valaki egy izmos,és effektíve kemény nyelvet ki akar próbálni, akkor C++



C#-ot meg el kell felejteni! A Windowsos asztali app készítésen kívül nincs ok, amiért érdemes azt használni. De nyilván, ha valaki ezt akarja, arra is van 100 másik lehetősége is.

2020. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!