Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen logika alapján történik...

Milyen logika alapján történik az audio stream bufferelése?

Figyelt kérdés

A Google Drive Rest API (v3) használom. Szeretném azt elérni, hogy az ott feltöltött hanganyagok ne egészben legyenek letöltve, hanem mint például spotify-on, youtube-on. Egy része letöltődik, ha szükség van, akkor tölt hozzá - függetlenül attól, hogy X szeletet leszedek előre, vagy folyamatosan szedem. Gondolom az előbbi kicsit adatforgalom miatt hátrányos, mert letöltök 10mp-et, de 3-nál már kilép az illető, akkor felesleges. Az utóbbi pedig folyamatosan küldi a kérelmet, az meg folyamatos számítás miatt nem jó. De ezt csak én képzelem, ezért az lenne a kérdésem, hogy hogyan érdemes ezeket megcsinálni? Illetve maga az, hogy kapok egy stream részletet (drive api stream-jét ráadásul), azt úgy lejátszani, hogy az hallgatható/lejátszható legyen, ne csak egy része valahogy a fájlnak. Ez sem teljesen világos, hogyan oldható meg.

Neten lévő doksik/válaszok alapján NAudio függvénytárat ajánlották erre a célra, de konkrét példa/szemléltetés ott sincsen feltüntetve (én legalábbis nem találtam).


2019. dec. 11. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: chunk.

[link]

[link]

2019. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A drive api segítségével próbáltam megoldani. Itt találtam egy DownloadRangeAsync függvényt, ami elvileg X-től Y-ig letölti a kért fájlt, ezzel szerezve egy részt a stream-ből.

Ami nem teljesen világos, hogy ezt a Stream-ot hogyan tudom lejátszani? Mikor kellene kezdeni betölteni a következő szeletet (esetleg folyamatosan egy tartományban)?

A programozási nyelv, amit használok, az a C#. Az általad küldött második linkből, melyik részt lenne érdemes jobban tanulmányozni?

2020. jan. 14. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Gugli keresés: c# audio chunk play

..vagy hasonló. Bocsi, ennyire konkrét tapasztalatom nincs ebben, de vannak hasznos stackoverflow és más találatok, példakódokkal.

2020. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Arra viszont nem találtam választ, hogy a chunk mérete mekkora legyen. Pl ha a fájl 8MB, akkor mekkora méretű darabok legyenek a chunkok? Százalék alapon, vagy mi alapján történik?
2020. jan. 15. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Én java nyelvterületen programozok és nem is csináltam ilyet, de szerintem úgy néz ki egy ilyen chunk, hogy miközben tellik az idő, kozeledsz a chunk végéhez (ha lejátszás alatt van a dolog) és ha elég közel van a következő, akkor lekered mondjuk az egészből 5%nak megfelelő hosszúságot, és lejátszod a megfelelő időben
2020. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!