Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » VBA programmal Excelből meg...

VBA programmal Excelből meg lehet oldani egy nem saját tulajdonú weboldalra történő belépés automatizálását?

Figyelt kérdés

Pl. megoldható-e, hogy egy hirdetési portálon lévő saját fiókomba automatikusan lépjek be/ki; és a hirdetéseimet automatikusan kezeljem*?


*kezeljem:

- hirdetés(ek) megújítása,

- hirdetés(ek) módosítása/szerkesztése

- hirdetések törlése

- új hirdetés feladása

- hirdetések látogatottsági adatainak lekérdezése

- ...


A hirdetés(ek) tartalmát az adott hirdetési portálnak megfelelő adatokkal egy excel táblázatban tárolnám és szükség esetén ott szerkeszteném.


Gombnyomásra (automatizáltan) történne a portálra a belépésem, a hirdetéseim átvizsgálása és szükség szerinti módosítása.


Megoldható ez:

- programozástechnikailag Excel VBA-val?

- jogilag szabályosan, anélkül, hogy mások (hirdetési portál) érdekeit sérteném?



#Excel #VBA #jogi feltétel #programozástechnika #belépés weboldalra #belépés hirdetési portálra
2019. dec. 13. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre vannak az API-k
2019. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem, hogy és mit keres sz Excel a kérdésben?
2019. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

"... mit keres az Excel a kérdésben?"


Mivel jelenleg is excelben tartom nyilván a hirdetéseimet és itt rögzítem a portálokról levett statisztikákat, infókat, célszerűnek tűnik, hogy egy olyan makróval oldjam meg a kérdésben felvetett feladatokat, amik az exceles anyagaimat is tudják kezelni.


(Nem vagyok programozó. Bár ez nyilván a kérdésfeltevésből is látszik. Ezért olyan megoldásokat keresnék, amikkel némitanulás után vélhetően magam is meg tudok birkózni.

Az excel jól megy. Egyszerűbb makrókkal is elboldogulok. Kézenfekvőnek tűnik, hogy ezen eszközökkel próbálkozzak.)

2019. dec. 13. 10:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én programozó vagyok, de nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy excel makróból oldjam meg a problémát.

De neked azért sok sikert kívánok.

2019. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4:

Milyen nyelven és milyen adatbázissal oldanád meg a feladatot?

2019. dec. 13. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!