Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy egyszerű programot keresek...

Egy egyszerű programot keresek arra, ha beírom a helyes jelszót, akkor adjon nekem egy előre beírt választ, ha rosszat írok be, akkor írja ki, hogy rossz válasz. Próbáltam Neten keresni, de azt sem tudom hogyan keressem?

Figyelt kérdés
2019. dec. 25. 21:02
 1/4 anonim válasza:
54%
milyen nyelv?
2019. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
54%

string jelszo = "alma";

Console.WriteLine("Írd be a jelszót!");

string probalkozas = Console.ReadLine();

if (jelszo != probalkozas)

{ Console.WriteLine("Nem jó a jelszó"); }

else

{ Console.WriteLine("Jó a jelszó"); }

Console.ReadKey();

2019. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ehhez teljesen vakon vagyok. Tanár vagyok és egy interaktív játékhoz kellene. (Szabadulószoba) Megfejtik a feladatot, és a jelszóval kapják meg a következő feladathoz az instukciót. Hasonló mint ez naplo29.hu/18 (a jelszó a felvillan)
2019. dec. 26. 20:15
 4/4 anonim válasza:
C#-ban írtam, a jelszót almának állítottam be és ha nem jót írt be a felhasználó, akkor azt írja ki hogy nem jó, ha meg jót ír be akkor jó jelszó. De csak 1x fut le, tehát 1 tippje lehet csak.
2019. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!