Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel, illetve hogyan érdemes...

Mivel, illetve hogyan érdemes elkezdeni programozni?

Figyelt kérdés

Nincs fő célom vele, csak bele szeretnék merülni kicsit, mert érdekel a dolog. Olvastam, hogy kezdő nyelvnek talán a Python egy jó választás, de kíváncsi vagyok rá hogy mások mit gondolnak, és miért.

Esetleg jó tutorialokat tudnátok ajánlani hozzá, vagy bármit, amivel el tudnék indulni?


Ha ezt olvasod, és ebben a szakmában dolgozol, leírnád hogy hogyan kezdted el, miért?


Köszi!


2020. jan. 5. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Hát én nem dolgozom, de most vagyok végzős informatika szakon középsuliban. A pythont jónak tartom, viszont olyan dolgokat lehet benne csinálni amit a többiben nm, vagy tök máshogy, viszont szerintem egyszerűen tanulható, egykét éve pár hetet foglalkoztam vele.

Mi C#-ot tanulunk fő nyelvként, azt ajánlanám, mert azt ismerem, illetve ezt használják is, szerintem ezt sem vészes tanulni.

2020. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő nyelvnek jó a Python, igen.


Bármelyik tutorial jó lesz szerintem amit találsz, a W3S-esek jók mindig:

[link]

2020. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Feladatokat kell csinálni orrba-szájba. Amit nem tudsz utána olvasol.
2020. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Ez mindig örök vita. Én úgy tanulom, hogy egy alacsony szintű nyelven, C++-ban sajátítok el először új anyagot, utána megnézem, hogy egy magasszintű nyelvben, a Pythonban ugyanazt hogyan csinálják.
2020. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!