Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes 16 évesen elkezdeni...

Érdemes 16 évesen elkezdeni otthon programozni?

Figyelt kérdés

Tudom erős szó egy 16 évesnek a programozás de engem érdekel.

Általános iskolàban sokat robotikáztam és az is nagyon tetszett.

Informatika osztályos gimibe jöttem, de elméletileg csak jövőre lesz programozás

Olvasgattam a neten erről az egészről de fogalmam sincs, hogy hol kezdjem annyi nyelv van. Jövő évig nem akarok várni főleg, hogy itt a nyár és valami hasznosat is akarok csinálni a lazulás mellett:D

Ti mit tennének a helyemben?



2019. máj. 9. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Belekezdenék önképzésként. Főleg hogy az iskolai tanítás többnyire szart sem ér.
2019. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az önálló gyakorlás mindenképpen fontos.

És nem azért, mert az iskolai oktatás nem érne egy fabatkát se - ez abszolút téves! - hanem mert a programozás tanulásánál az önálló tapasztalás során sajátíthatod el készségszinten a programozás fortélyait (hasonlóan a sporthoz vagy a zenéhez).

2019. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha belekezdek milyen nyelvel? C,Pascal,Java,Python annyi féle fajta van, hogy választani sem tudok :D
2019. máj. 9. 20:54
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

A suliban szinte biztos vagyok benne, hogy Pascalt fognak oktatni, szóval ha nem akarsz otthon és az iskolában két különböző nyelven tanulni programozni, akkor azt lehet javasolni. A Pascal alapvetően egy egész jó tanulónyelv, részben ebben a szellemben is fejlesztették, és noha sokan savazzák, hogy elavult, meg nem túl keresett a piacon, de a fundamentális alapokat szerintem nincs még egy programozási nyelv, ami olyan jól tudja átadni, mint a Pascal.


Alternatívaként sokan a Pythont szokták még ajánlani. Előnye, hogy rendkívül egyszerűen kezelhető, gyorsan lehet benne akár összetettebb dolgokat megvalósítani, és mindemellett egy kurrens, keresett nyelv. Viszont nem annyira szemléletes, mint a Pascal, vannak olyan aspektusai az alapvető programozási ismereteknek, amiket nem, vagy nem olyan jól ad át. Ilyen például a típusosság, amivel a Python esetében nem kifejezetten kell foglalkozni, míg a Pascal (erősen típusos nyelvként) szigorúan veszi a változók típusát. Szerintem ez egy nagyon fontos alapkészség, amit az alapoknál kell elsajátítani, mivel a teljes gondolkodásmódodra lehet hatással, hogy a kezdetektől típusosan gondolkodtál-e, vagy sem.


Ez a kettő van szerintem ringben, ha egyszerű, könnyen kezelhető nyelvvel akarsz dolgozni, ami népszerű is, akkor Python, ha pedig olyan nyelvvel, ami kicsit régivágásúbb, nem annyira széleskörűen használt, viszont alaposabban neveli beléd a programozási alapokat, akkor Pascal.

2019. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"suliban szinte biztos vagyok benne, hogy Pascalt fognak oktatni"

Vagy - ha az érettségin használható szoftverek listáját ( [link] ) vesszük alapul - C/C++/Java/Visual Basic, C#


"szóval ha nem akarsz otthon és az iskolában két különböző nyelven tanulni programozni,"

...akkor érdemes megkérdezni a tanártól/felsőbb évesektől.

2019. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#5 Persze, nyilván kérdezze meg az oktatótól, de az érettségin használható szoftverek listája csak annyit mond el, mit lehet használni az érettségin. Az, hogy mit oktatnak az iskolákban egy egész más kérdés. És a tapasztalat azt mondja, hogy majdhogynem mindenhol Pascalt.
2019. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"de az érettségin használható szoftverek listája csak annyit mond el, mit lehet használni az érettségin"

Ami utal arra, hogy milyen nyelveket taníthatnak.


Példának okáért az ELTE Trefort Ágoston Gimnáziumában C#-ot használnak:

[link]

Zalaegerszegen egy szakgimnáziumban ugyancsak C#:

[link]

2019. máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#7 "Ami utal arra, hogy milyen nyelveket taníthatnak."


Igen, de csak arra. Csak arra, hogy milyen nyelveket taníthatnak, még csak nem is feltétlenül tanítanak, csak taníthatnak, és végképp nem utal arra, hogy milyen arányban. Néhány példa felhozása pedig továbbra sem változtat azon, hogy a legtöbb iskolában Pascalt oktatnak. Akarsz még kötekedni, vagy befejezted?

2019. máj. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#8 Figyelj haver, nyugodtan le is állhatsz akár. Tettél egy téves kijelentést, fehéren feketén ott van, hogy feltételezted Pascalt fognak tanítani. Erre mondták neked, hogy nem úgy van. Nom fogod megmagyarázni, hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter, szépen nyugodj bele, hogy ezt bebuktad, nem ettől fog összedőlni a világ.
2019. máj. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

miért lenne erős a programozás 16 évesen?

én 14 évesen kezdtem el ezzel foglalkozni autodidakta módon szintén

de az első "programozás" tapasztalatom még általános iskolából van amikor comenius logoban a teknőssel rajzoltattunk


a helyedben olyan nyelvvel kezdeném ami megfelelően motivál és hasznos is az alapok tekintetében

ha a játékok érdekelnek, akkor abból az irányból, ha a mobil appok, weboldalak......bármi akkor a megfelelő irányból közelíteném meg a kérdést

játék esetén nem feltétlen egyből a játékfejlesztésre gondolok, mert az sokkal bonyolultabb, mint mondjuk wow addont írni, vagy scriptelni játékszervereket, vagy épp moddolni valamit

webnél szintén több technológia van, mobil appoknál már maga az android-ios közül is választani érdemes, de lehet úgy is megoldani dolgokat, hogy mind2 platformon működjön (de ezt kezdésnek nem ajánlom)


sok lehetőséged van, válassz olyat ami a legközelebb áll hozzád és szívesen foglalkozol vele

2019. máj. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!