Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ideje tanulok programozni....

Egy ideje tanulok programozni. Úgy alakult, hogy pont új munkát keresek. Érdemes megpróbálni a programozással munkát találni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy merész dolog; a munkaerőhiány tényével élnék vissza.

Egyébként motivált vagyok, tanulékony, akarom ezt az egészet. Tehát ha nem a mély vízbe dobnak, még meg is állnám a helyem.



Mi a véleményetek?



Egyébként is munkát keresek épp és nem halálunalmas adminisztrátorit szeretnék.


2019. márc. 7. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

"Lehet, hogy merész dolog; a munkaerőhiány tényével élnék vissza."


Nehéz lesz.

A helyzet ugyanis az, hogy nincs munkaerőhiány, ami pedig van, azt nem hozzád hasonlókkal kivánják feltölteni.

2019. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

1. "Érdemes megpróbálni a programozással munkát találni?"


érdemes!


2. mi tulajdonképpen a kérdés? hogy tudsz-e majd?


tessék javasasszonyhoz fordulni, ő majd megmondja!

2019. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerethető munkát szeretnék dögunalom és szenvedés helyett.

Váltani mindenképp váltok, már most felmondási időm van. Így meg aztán megpróbálnám a progot is.

2019. márc. 7. 15:52
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem veszítesz ha megpróbálod némi időn kívül, sajnos szeretik a többkörös interview-kat ami időigényes és tudálékos HR-ekkel is meg kell küzdened


arra azonban készülj fel hogy lehet hogy csak a sokadik helyen sikerül, ha egyáltalán....

2019. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Már a junior pozícióhoz is elég komoly tudást kérnek számon, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy tudásod megfelelő.
2019. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tény, hogy csak a kérdésemre válaszoltatok és nyilván nem azt, amit hallani akarok, hanem a tényeket írtátok le, DE sajnos lelomboztatok. :( Aztán lehet, hogy az interjúk is lelomboznak, vagy a tény, hogy nem hívnak be. :( :(


Nagyon nehéz amúgy eligazodni!


Már alapból ha tanulni akar az ember, csak az egyetem levelező/esti képzése a biztos pont. Azzal jól jár az ember.

Esetleg GreenFox, CodeCool, csak azok drágák és nappali képzések, ha meg kell keresnie az illetőnek nettó 150 ezret vagy inkább afelett a mindennapi megélhetésre, hááát...


Ott a szoftverfejlesztő OKJ iskolarendszeren kívüli és normál esti formában is, erről hallani rosszakat.


Az intenzív képzésekről is hallani rosszakat.


Az állásbörzén olyan képzést hirdettek, ami 4 hónapos, intenzív, minden héten 2 délután és az egyik hétvégi nap. (Bár nem akarok füllenteni! - így emlékszem!) - hát időben ennyit már én is tanultam magamtól+a suliban.



Én OKJ-n és magamtól tanulom, de hála Istennek van segítségem, SQL Server-t egy ismerősöm magyarázott és be is gyakoroltam, C#-ban is segítettek valamennyit.


Ennek nagy része egyébként menne:

[link]

2019. márc. 7. 18:36
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Ember!


Ne röhögtesd már magad ki még jobban.

Fogd fel, hogy totál esélytelen vagy. Ahogy azok a csókák is, akik ilyen általad is említett OKJ-s szarokra befizetnek. SENKIT nem érdekel a nyavajgásotok. A cégek nem vöröskereszt, meg segélyszervezet, hogy szánalomból felvegyenek mihaszna senkiket.

A CV-dben mi fog állni? Az hogy untad a szar melót és most megpróbálkoznál ezzel?

Ennyi? Elmondom, sehova a világon nem hívnának be interjúra, mert oda azokat hívják, akik picit is esélyesek. Te nem vagy az. Akad sok ember, akik cseréltek már kereket a kocsijukon, mégsem mennek el autószerelőnek, ahova persze ugyanúgy nem vennék fel őket, mint téged programozni. Ez egy szakma, ráadásul, nem is a legkönnyebb. Mit akarnál te ebben a közegben, kávét főzni?

2019. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akkor ha nem egyetem áll az önéletrajzomban, akkor már nem is kellek, ember ?!


Nem tudom, emiatt vagy-e 37%, de Te azért már kicsit a ló túloldalán vagy.

Erős a stílusod, kissé lekezelő.


Fogalmad sincs, mi motiválja a másikat, mennyit tesz bele a másik, csak lehurrogod.

2019. márc. 7. 19:03
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"Erős a stílusod, kissé lekezelő."


Örülj neki.

Sok keserves pillanattól, kudarcélménytől megszabadít ha akad valaki, aki ismerteti veled az általad elvártak helyett az igazságot is.


"Fogalmad sincs, mi motiválja a másikat, mennyit tesz bele a másik, csak lehurrogod."


Hát te túlságosan sokat nem tettél még bele. A motiváció meg egy olyan dolog, hogy ha tehetséggel találkozik akkor áldás, de ha nem, akkor átok.

2019. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem örülök neki, így is sz.r az életem (jó, kb mindenki másé is, ez most nem vigasztal), nem örülök neki, ha még tetézik is.


Viszont amiről látatlanban fogalmad sincs:

1. Mennyit tettem bele - lehet igazad, hogy szinte semennyit, de lehet, hogy nincs igazad, viszont nem látod, nem tudod. Mások látták kódjaimat vagy órákig magyaráztak dolgokat.

2. Tehetséges vagyok-e. Láttad a kódomat vagy tudsz rólam bármit is? Szintén lehet, hogy kiderül, hogy nem vagyok tehetséges ebben, akár rengeteg beleölt idő és energia után is. De Te honnan tudod; ismersz?

2019. márc. 7. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!