Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen szakiránynak felelnek...

Milyen szakiránynak felelnek meg a következő specializációs irányok, illetve melyiket érdemes választani a jövőre nézve?

Figyelt kérdés
Sziasztok, BME üzemmérnök informatikus szakon vagyok hallgató, és bár még nem tartok specializációnál, mindenkepp előre el szeretném tervezni a dolgot. 4 féle irány van, viszont nem igazán tudom melyik milyen munkakört takar a gyakorlatban, valamint ezek közül melyik lesz várhatóan a “legértékesebb” a jövőben elsősorban Magyarországon. Természetesen azt fogom választani, ami leginkább érdekel, viszont miután elég nyitott személyiség vagyok, nem zárkózom el esetleges új és ismeretlen dolgoktól, azt is szem előtt szeretném tartani, hogy minél jobb megélhetési lehetőségeket kapjak a munkámtól. Jelen pillanatban C, C++ illetve Java nyelveken tudok alapszinten programozni, valamint tanultam a főbb hálózati protokollokról, IP, TCP, stb.. Szóval elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy az egyes specializációs irányok szerint milyen munkát tudnék végezni és hogy ezek mennyire lesznek relevánsak a következő években. A választható irányok a következők: szoftverfejlesztő, hálózat és biztonság, adatalapú rendszerek, tesztelés és üzemeltetés. Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy ismerősöktől hallottam, hogy a cloud rendszerek és ezek karbantartása egy friss és megbecsült dolog, valamit DevOps mérnöki pozíció is hasonlóan jó választás lehet, viszont ezekről sem tudok semmi lényegeset, hogy mit kellene ezekhez tanulni és hogy valójában milyen munkát kellene végezni. Természetesen több mint hajlandó vagyok önállóan szabadidőmben tanulni új dolgokról, amit esetleg egyetemen nem tanítanak. :) Válaszotokat előre nagyon köszönöm!

2020. jan. 18. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy mivel első emberek most mennek szakirányra, inkább meg kéne várni, hogy mi sül ki belőle.

Van egy olyan érzésem, hogy az adott szakirányok amúgy sem azzal fognak foglalkozni, amire tervezték őket.

2020. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!