Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Java vagy a c# keresettebb...

A Java vagy a c# keresettebb jelenleg?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 19:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem kérdés, hogy a Java a sokkal-sokkal-sokkal-sokkal keresettebb.
2020. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egyértelműen a Java.
2020. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A Java.
2020. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Java
2020. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos a Java.
2020. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
5. Miért sajnos?
2020. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Mert a Java olyan a C#-hoz képest, mint a teszkós májkrém a libamáj pástétomhoz képest.
2020. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Ez elég nagy baromság, már ne is haragudj, napi szinten dolgozok mindkét nyelvvel és nem sok minden van, amit nagyon hiányolnék a Java-ból.

LINQ-t nagyjából lefedi a Stream Api, lambda függvények is vannak már, a java8-as date is nagyon jó, talán egyedül a string interpolatiok hiányzik, legalábbis nekem, meg esetleg a var, de nekem tisztább, ha explicit kiírom egy változó típusát.

2020. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

Az, hogy Te személy szerint mit hiányolsz a Javából az nagyon irreleváns.

Akik mélyebben ismerik a C#-ot, .Net-et, Visual Studio-t, azok általában elég sok mindent hiányolnak.

2020. jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én csak tanulok, tehát arról csak sejtésem van, hogy a mindennapi életben hogy lehet.


Nekem Java-ban furcsa, hogy nem lehet indexelni a List-et és a stringet. Csak syntax sugar, de számomra pl kényelmennek tűnik.

Amúgy a List létrehozása eleve fura, például hogy nem elég neki, hogy List<int>, hanem Integer kell, kényelmetlenebbnek látom.

Vagy az Integer.parseInt az int.Parsehoz képest, észben kell tartani, hogy máshogy éri el az ember a metódusokat.


A legtöbb nyelvben van string interpolation. Nem tudom, de én egy-egy formázó string felett "órákat ülök", mire felfogom, mi hogy smint. Nem tudom, a Javaban miért nincs string interpolation.


Úgy tudom, a Javaban nem lehet alapértelmezett értéket adni a formális paraméternek. Én ezt C#-ban elég sokszor használom hobbiprojektemben, de egyéb gyakorlás közben is, bár lehet rossz gyakorlat.


A property csak syntax sugar, de én már nem tudnám elképzelni az életet nélküle.

Az autopropertyvel is lehet variálni, így még az adatrejtés is megvalósul úgy-ahogy (readonly vagy private set), a full property pláne jó mindenre és átlátható.


Nekem pl tetszik a C# 8.0-ból a ??= operátor, de a string, tömb szeletelés is jól hangzik.


Az operátor túlterhelés is hiányozhat valakinek, vagy az unsafe.


Én nagyon nem vagyok kibékülve a Java-val, bár tény, hogy nem sok olyannal találkoztam, aki mindkettőt szeretné (ez esetemben megint nem mérvadó).

Valaki vagy nem tud élni a C# nyújtotta pluszok nélkül (mint sajnos én), más meg következetesebbnek tartja a Javat, a C# pluszait meg vagy nem igényli, vagy egyenesen következetlennek tartja. Mondjuk beismerem, lehet benne valami, hogy még mindig nem tudta megközelíteni a C# a Javat. Ez alatt a kérdés alatt van egy 2015-ös, ott a válaszolók már 2-3 éven belülre azt jósolták pedig.

2020. jan. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!