Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudna esetleg valaki érdemben...

Tudna esetleg valaki érdemben delphi azon belül gmailes email küldéshez egy kis segítséget adni, mert bármit próbálok mindig "cannot load ssl library" üzenetet kapom, pedig nem lenne rossz ha már menne már vagy 4 órája szenvedek vele. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Elvileg mennie kéne pedig.
2010. júl. 22. 19:32
 1/8 ejbenjaro ***** válasza:
Van valami ssl library-d amit a program be tud tölteni? Indy-vel csinálod? Este összedobok egy példát Lazarussal meg az Ararat Synapse unitcsomaggal (ezek szintén pascal nyelven vannak ;)) És leírom a tapasztalataimat. Mondjuk linuxon fogom tudni kipróbálni a cuccot, de attól még mennie kell windowson is.
2010. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán tud mit kezdeni a fájlal a program. Hát várom a példa fájl akkor.
2010. júl. 23. 12:37
 3/8 ejbenjaro ***** válasza:

Nos, csak az e-mail fogadást csináltam meg egyelőre. Amire szükséged lesz az az OpenSSL, aminek a Windowsos verzióját a következő linken lehet leszedni:

[link]


Aztán kell még az Ararat Synapse unitcsomag, amit a következő oldalról tölthetsz le:

[link]


A program, amit "csináltam" szinte majd egy az egyben az Ararat Synapse How-to-jában levő példa másolata ( [link]


Ugyan ilyen példa van a levél küldéshez is, amit itt érhetsz el:

[link]

Ez alapján azt hiszem nem okozhat különösebb gondot egy levél elküldésének a kivitelezése.


A programot amit készítettem pedig a következő linkről tudod letölteni :

*****

Ez a zip fájl tartalmazza a program futtatható verzióját, a forráskódot valamint az OpenSSL DLL-eket is.

Mit azt az előző "válaszomban" is jeleztem, a programot nem Delphivel, hanem Lazarussal és Free Pascallal készítettem, remélem segít valamicskét, hiszen a kód erősen hasonlít a Delphihez ;).



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A dll-ek megvoltak, de nem akar menni ez még mindig.
2010. júl. 23. 20:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki delphis megoldás?
2010. júl. 23. 20:58
 6/8 ejbenjaro ***** válasza:
Hmm, az érdekes, hogy nem akar menni. Nálam gond nélkül letölti a leveleket, ha van valami a szerveren. Neked kiír valami hibaüzenetett, vagy mi történik?
2010. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az lefut de nekem elsősorban email küldésre kéne a cucc. Van egy megírt programom de nem akar a titkosítás menni benne.
2010. júl. 23. 22:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Feltettem a kódot ha valaki megnézné azt megköszönném. *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 23. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!