Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hobbiból programozni, kicsit...

Hobbiból programozni, kicsit arra alapozni megéri továbbtanulást nézve?

Figyelt kérdés

Itthon hobbiból szoktam programozgatni, kisebb alkalmazások, hogy megkönnyítsek magamnak/családnak valami mindennapi dolgot, de van, hogy csak gyakorlok, keresek egy random problémát neten és arra próbálok megoldást hozni. Időnként építek webre is, főleg olyasmit, mint blog, fórum, próbáltam már kisebb ilyen management alapú játékot csinálni. Suliban is szoktunk, ritkán, de szoktunk programozni. Nagyon tetszik, érdekel, és elég jó vagyok benne. Megéri erre alapozni, és úgy dönteni a továbbtanulást nézve(pl programtervezőre menni), vagy inkább maradjak plusz évre Rendszergazdának és meglátom mi lesz?

Ezt úgy értem, hogy mennyire piacképes a dolog, mennyire lenne értelme "ennyiből" elkezdeni alapozni rá, vagy inkább nem.


2020. febr. 3. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyira piacképes, hogy a programozó a világon a legkeresettebb állás, még Egyetemen nélkül is alkalmaznak bizonyos helyeken, de főleg inkább külföld. Magyarországon a legtöbb cég megköveleti a diploma meglétét.


Sokkal jobban megéri tovább tanulni, mint rendszergazdának maradni. Maximum annyival éri meg, hogy plusz pontot vihetsz, de hát kitudja, hogyan fognak még módosítani a felvételin a jövőben.


Szóval, ha tényleg jól megy és szereted csinálni akkor mindenképpen menj, ez nem is kérdés. Ha a hobbit a munkád, akkor szeretni fogod.

2020. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2020. febr. 3. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Egy kis inspirációs zene rá. :) Garantáltan tetszeni fog, bár lehet ismered.

2020. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jooooo ez nagyon naaagy :D ez megmosolyogtatott, köszönöm szépen :D
2020. febr. 3. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a legtöbb cég megköveleti a diploma meglétét."


Ez nem valós, de ezenkívül egyetértek. Tanuld, csináld! Megéri!

2020. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2020. febr. 4. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
"Legtöbb" oda van írva! Nézz körül álláshírdetésekbe, látni fogod. ;)
2020. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az álláshirdetések szabványok, felsorolnak mindent, fűt, fát bokrokat is. Mégsem kell tudni mindent a szakmai részéből sem. Baráti körömben nincs diplomás programozó, mégis 2 évente váltogatják a munkahelyeiket, mert még választék is van diploma nélkül is. Ennyit a hirdetésekről.
2020. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!