Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2019 májusi emelt érettségi...

2019 májusi emelt érettségi programozás pythonban elakadtam?

Figyelt kérdés

[link] itt a feladatlap


[link] itt pedig a kódom


Az 5. feladatban akadtam el. Egy függvénnyel akartam megoldani és nem teljesen értem a kimenetelt mivel az autók felére jó eredmény jön ki míg a másik felére nem.


Szeretnék egy kis segítséget a probléma megoldásához, de ha lehet, ne oldjátok meg, csak egy kis magyarázatot kérnék.


UI: Lehet nem a legjobb Python kód de 3 hete foglalkozom vele még csak.



2020. febr. 4. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem olvastam el végig a feladatot:"A hónap végén még kint lévő autók esetén az utolsó

rögzített kilométerállással számoljon!"

2020. febr. 4. 21:21
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk még így sem tudom elolvasni, szóval ha valaki segíteni megköszönném. :D
2020. febr. 4. 21:58
 3/5 A kérdező kommentje:
megoldani*
2020. febr. 4. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 5. feladatban az utolsó kilométeróra állásokat kell megkeresni és kiíratni autókra lebontva.


Pl.: A CEG307 rendszámú autóról a legutolsó adat ez:

30 19:01 CEG307 571 32997 1


Tehát a CEG307-es autónak 32997 a kilométeróra állása hónap végén.

2020. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, nem. Azt hittem 0-ról indulnak az autók hó elején, de gyanússá vált, hogy nem látok 0-kat a forrásadatoknál. :)


Szóval, a legutolsó és a legelső kilométeróra állást kell megkeresni minden autónál és a két adat különbségéből jön ki, hogy hány km-t tettek meg a hónapban.

2020. febr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!