Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy nő programozó (ugyanúgy...

Ha egy nő programozó (ugyanúgy, mint egy férfi), mennyire lesz hátrányban azért, mert nő? (Pl. : amiért nő, csak ágyra fektetendőt látnak benne, nem egy kollégát. )

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Nincs is olyan, hogy női programozó.
2015. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pff, tudtam,hogy fog ilyen válasz érkezni. :D

De létezik, még ha nem is olyan nagy arányban.


Én spec. 1 programozót ismerek nőben és 2 olyan nőt, aki programozói szakon tanul.

2015. jan. 11. 15:46
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Magyarországon semmi esélye, hoyg elfogadják - lásd az elsö válaszoló "értelmes" hozzáállását, ez jellemzö a magyarokra.


Külföldön (mármint Nyugaton) viszont ha tényleg jó ebben, akkor nem tesznek semmi külnbséget, ott ugyanis nem ennyire hülye az emberek többsége.


Nekem gépészmérnökként semmi hátrányom nincs és soha nem is volt abból, hogy nö vagyok, amióta nem Magyarországon vagyok a sok idióta közt.

2015. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Azért lehet,hogy az első egy programozót se látott nőben, mert valljuk be:nem sok nő választja a prog. szakmát. Tapasztalom.

2015. jan. 11. 15:48
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Max. olyan lehet, hogy van egy nő aki programozónak képzeli magát. Vagy gépészmérnöknek.

Gépészmérnöknő.... nincs ilyen szó. Ez photoshop.

2015. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

monitor mogott mindegy ,hogy ki vagy ---a teljesitmeny es az eredmeny a fontos ....erre utal az elso valasz

de ,hogy egy kozosseg hogyan viselkedik a tagjaival szemben ,az nem szakmaisag kerdese

2015. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem találkoztam még programozó nővel. Ennek ellenére ha rajtam múlna és kompetens lenne felvenném.
2015. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Nos, azt szokás mondani, hogy nincs női programozó, csak 2-es személyi számmal kezdődő férfi. Erre persze sok femnáci kiakad, mert pont az ellentétét látják bele abba, amit jelentene. Ez pont arról szól, hogy leszarjuk a nemi különbségeket. Legalábbis mi, programozók. :-)

Aki mást állít, az nagyon rossz helyen dolgozott, vagy hazudik.


(mellesleg egyes álláspont szerint, a nő még előnyt is élvez, mert jobb egy olyan munkahelyen dolgozni, ami nem egy kolbászfesztivál...)

2015. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Hátrányban lesz, főleg a magyar mentalitás miatt. Ritka bunkó egy nép.
2015. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értette hogy nincs olyan hogy női programozó, hogy programozásnál nem teszünk különbséget nem szerint, mert nincs értelme.
2015. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!