Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a vaj a programomban?

Mi lehet a vaj a programomban?

Figyelt kérdés

Be kéne olvasni egy fájlt. Már 1000 és 1 videót megcsináltam de nekem az istenért sem akarja beolvasni a fájlt. A lényege, hogy ez egy több sorból álló ; elválasztott adatok lenének. Ha minden igaz akkor egy tömb. (TXT linekta kódról. [link] )

Már órák óta videókat nézek és kódokat keresek, de még ha le is ami a videóban működik akkor SEM akar nekem működni.

Vizsgára készülök, nincs sok tehetségem ehhez, haverommal tanulok aki javaban van otthon és ahogy ő is mondta konkrétan ez a belépő a vizsgára, ha ezt nem tudom beírni akkor kuka az egész mert a többi feladat sem fog menni....


Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. febr. 24. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk.
2020. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
https://pastebin[pont]com/jpnZ8tbQ
2020. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Fentebb amit küldtem kommenteztem a kódodat hogy mit rontottál el. Az alapján javítsd ki. Ha nem megy szólj és segítek még.
2020. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
haverodnak lesz igaza
2020. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:

#3:

+ Itt a Split karaktert vár, és stringet kap:

string[] str = sor.Split(";"); // ';'

2020. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:

@#2: „//itt 0-tól kell indexelni nem 1-től.”


Kérdező egy vak lóért nem közölné a feldolgozandó fájlt, de szerintem erről lehet szó:

[link]

Vagyis az első (alias nulladik) sort csakugyan ki akarja hagyni, ez legalább stimmel.

2020. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen hát ezt csak tippelni lehet nekem is eszembe jutott utólaghogy lehet hogy direkt van. Egyébként a Split függvénynek lehet stringet megadni bemenő paraméterként. Az nem hiba.
2020. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! <3
2020. febr. 24. 14:50
 9/11 tabaki ***** válasza:

#7:

Az kétségtelen, hogy sok egyéb mellett a c#-ban sem vagyok járatos, meg akár a nem éppen naprakész Mono fordítóm is beleárthatja magát a dolgok menetébe, mindenesetre a programban használt formában nálam ilyesféléket ír ki:


error CS1502: The best overloaded method match for `string.Split(params char[])' has some invalid arguments

/usr/lib/mono/4.5/mscorlib.dll (Location of the symbol related to previous error)

error CS1503: Argument `#1' cannot convert `string' expression to type `char[]'

Compilation failed: 2 error(s), 0 warnings

Fordítás sikertelen.


Amennyire a gyenge angolommal ki tudom bogarászni, ez szinkronban is van a hivatalos leírással:

[link]

...ami természetesen nem zárja ki, hogy szokásom szerint én értettem félre valamit. Ez esetben szánom-bánom, és legyek intő példa.

2020. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 utánna néztem. string bemenő paramétert a .NetCore 2.0 -tól támogatja. Valószínűleg vagy .NetFrameworkot-használsz vagy régebbi .NetCore verziót.

[link]

2020. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!