Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ -al lehet nagyobb eséllyel...

C++ -al lehet nagyobb eséllyel elhelyezkedni (nézve Magyarországot és külföldet is) vagy Java -val?

Figyelt kérdés
Levelezőn C++ -t tanulunk egyetemen, de valahogy azt érzem ezzel a tudással sokra nem megyek, mert Java népszerűbb, és ezért írtam a kérdést, hogy hogy látja ezt egy olyan aki már dolgozik is a szakmában.

2020. febr. 29. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

A C++ sokkal jobb esélyeket kínál.

És ez így marad a jövőben is.

2020. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Te hol élsz #1?
2020. febr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

A valóságban el. Ha c++ nagyon profi szinten tudja, bárhová felveszik. És komolyabb munkákat is kaphat. Szerinted mondjuk egy repülőn a szoftvereket mibe írják? Javaba? Szerinted Teslaba milyen szoftver van? Szerinted műholdakat milyen szoftverrel kezelik? Vagy bármi ehhez hasonló.


Nyomasd a C/C++ nyelveket. Amúgy ha a C++ kened vágod. Mert ugye ebbe is van oop, akkor barmely más nyelvet tudni fogsz. Java, C# stb. Ha csak ilyen nyelvet tudsz, hogy Java akkor halál lesz utána átallni a C++-ra.

2020. febr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
A Java az webes alkalmazásokra tökéletes. Mást nem fogsz vele kezdeni. Na meg akkor már inkább C#. Sokkal több mindent tud már. Generikusok és miegyéb amik a Javaba nincsennek. De mindjárt jönnek a fanok megmagyarázni, miért a legjobb a Java. Nem mondom, hogy rossz, de szoftvereket írni benne nem túl előnyös. Ahogy irtam webes alkalmasokra pl jobb mint az asp.net.
2020. febr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! :-)
2020. márc. 1. 04:06
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
#3 Már megint hülye vagy mint a segg. Magyarországon elsősorban a banki szektorban van pénz, ami Java, megy még a webfejlesztés, ami Java, php, javascript. C++-al nem nagyon vannak jó melók, a repülőgép gyàrat meg mikor láttál utoljára úgy mégis? Arról nem is beszélve, hogy az nem csak a kritikus rendszereket írják c/c++, illet ada-ban, az egyéb rendszerek jellemzően java, c#. És a c++ is jsf standard szerint megy, ami kb c szintre korlátozza, pl helyből nem használhatsz exception-t. Szóval nem tudom, nem akarod végre meg is tanulni a dolgokat, vagy legalább eltakarodnia francba a hülyeségeiddel?!
2020. márc. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a #4-es mit habizik hogy Java-ba nincsenek generikusok, de ha ilyet ír a véleménye kb nullának vehető :D Java,Kotlin,Scala (JVM nyelvek) nem véletlenül pörög BigData,WebDelevopment,Android development. Embedded softwaret akar írni akkor jó a C++, vagy játékfejlesztés etc. Minden nyelvnek megvan a maga előnye és a piacon betöltött szerepének a helye legalább ne keverjük a szezont a fazonnal :)
2020. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Pont ezt mondtam, hogy a Javaba nincsennek.


"Generikusok és miegyéb amik a Javaba nincsennek."


Nem csak a banki szektorba van a pénz. :).

2020. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg pont ezt mondom hogy a generikusok pont hogy vannak Javaba ne csak nézzél lássál is . [link]
2020. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Java-s állás rengeteg van, C++ állás jóval kevesebb! Ezek a tények! Aki mást mond, az hazudik :D


Ettől függetlenül nagyon jó dolog a C++ tudás, főleg akkor, ha teljesítménycentrikus szoftvereket akarsz írni, hardverközeli dolgokat, de a Java-ra akkor is sokkal nagyobb a kereset. Elég ha megnézed a Profession álláskereső portált, és beírod, hogy: "fejlesztő"

Látni fogod milyen fejlesztő a keresettebb...

2020. ápr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!