Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes egyetem előtt átnézni? Melyikkel szoktak kezdeni programtervező szakon?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon hasonló az összes csak majd előre megnézném az alapokat, hogy ne teljesen 0-ról induljak. Pythonban tudom egyébként az alap függvényeket, ciklusokat, elágazásokat, de semmi több...Belenézzek a C++-ba, Javaba vagy inkább Pythonban haladjak tovább a tanulásban? (ha jól tudom a Python felépítése az egyik legkönnyebb, de gondolom a logikája ugyanaz mint a C-nek vagy a Javanak)


És programozáson belül is mit érdemes átnézni?


Előre is köszönöm! :D


2020. márc. 15. 10:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pihenjél egyetem előtt inkább, élvezd ki a szabadidődet amíg lehet. :) de ha ennyire be vagy sózva már márciusban inkább a kezdj el Diszkrét matekot, Algoritmuselmelet tanulni és feladatokat oldogatni. Azzal nagyobb előnyt szedhetsz fel proginfon, mintha megtanulsz 500 prog nyelvet. :)
2020. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi Szegeden C-vel kezdtünk, szerintem máshol is azzal fogtok
2020. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
C/C++ utána C# - a legtöbb Egyetemen ez a tananyag.
2020. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2020. márc. 15. 13:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-n C/C++, később szakiránytól függően több-kevesebb Java/C#.


De amúgy a matematikai alapozgatással tényleg többre mész, az az igazi kezdeti kihívás. Programozni megtanultok nulláról, az viszont köztudott, hogy az egyetemi és a középiskolai matek között van egy kisebb szakadék, amit a Matematikai Alapozás tárgy hivatott betölteni - a probléma, hogy emellett van két másik első féléves matek tárgy, ami kind of elvárja, hogy már tisztában elgyél alapvetőbb technikákkal és fogalmakkal.

2020. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazából most emelt matek érettségire készülök úgyis, az meg remélem elég lesz alapnak.
2020. márc. 15. 19:32
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Elég alapnak. Ha azt tudod bőven elég. Felesleges a matekra készülni előre. Majd azt egyetemen tanulod. Programozni viszont simán elkezdhetsz. Rengeteg könyv, oktató videó van fent. És legalább nem úgy mész oda, hogy fogalmad sincs a dolgokról. Nulláról taníjták az tény, de nagyon gyorsan halad az anyag és emellett rengeteg más tárgyad is lesz, tehát nem fogsz napi 8 órát programozni, pedig jól megtanulni programozni, ahhoz bizony kell idő.
2020. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem az analízisbol nehezebb átmenni, mint megtanulni egy programnyelvet.
2020. márc. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a matek miatt mennek el sokan inkább dolgozni?
2020. márc. 16. 09:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ha csúszás nélkül akarod elvegezni én matekoznék inkább, ha újrakezdenem az egyetemet. Nézd meg a mintatantervet... A kódolás része a legkönnyebb része (mármint nekem az volt és sosem programoztam előtte). Én 1 évet csúsztam a matekosabb tárgyak miatt. Én is emelteztem, első hétre elég volt azaz alap. Szóval ne hidd azt hogy első két félév pipa az emelt matekod miatt. Emelt matek csak a pontszám miatt jó azt kész. Teljesen más paradigma lesz matematikából mint középiskolában.


Az volt baj én ilyen kis naiv voltam hogy az emelt matek miatt (94%-os lett) sima lesz atmenni az egyetemen majd matekos tárgyakból és programozással foglalkoztok majd és király lesz minden. Hát nem így lett, elég nagy pofára esés volt nekem az első két félév,de aztán talpra álltam. Mindegy ez a sok rizsából az a lényeg ne bízd el magad és ne értékeld túl azt az emelt matekot...


Ismerek olyat aki csak közép matekozott és csúszás nélkül elvegezte.

2020. márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!