Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes egyetem előtt átnézni? Melyikkel szoktak kezdeni programtervező szakon?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon hasonló az összes csak majd előre megnézném az alapokat, hogy ne teljesen 0-ról induljak. Pythonban tudom egyébként az alap függvényeket, ciklusokat, elágazásokat, de semmi több...Belenézzek a C++-ba, Javaba vagy inkább Pythonban haladjak tovább a tanulásban? (ha jól tudom a Python felépítése az egyik legkönnyebb, de gondolom a logikája ugyanaz mint a C-nek vagy a Javanak)


És programozáson belül is mit érdemes átnézni?


Előre is köszönöm! :D


2020. márc. 15. 10:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én úgy mentem egyetemre, hogy csak közép matekom volt és inkább a programozás érdekelt, azt tanultam előtte. Amikor oda kerültem, akkor nem sok mindenre volt elég az addigi matek tudásom, szinte semmit sem tudtam, de még így is meglett az első 2 évem csúszás nélkül és csak a végén csúsztam 2 tárggyal 1 félévet.


Szóval arra a matekra sem kell görcsösen ráfeküdnöd már előtte, én inkább pihennék előtte, mert közben már nem sok időd lesz rá.


Maga a tanulási készség sokkal fontosabb, mint a konkrét tudás, amivel rendelkezel. Meg kell tanulnod hatékonyan tanulni és akkor nem lesz gondod semmivel később.

2020. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#10-es vagyok, #11-essel teljesen egyetértek.
2020. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem az analízisbol nehezebb átmenni, mint megtanulni egy programnyelvet."


Pedig nem nehezebb átmenni. Mivel a matekot már tanultad, főleg hogy emelten csinálja. Ez csak jön plusszba épül rá tovább....


Programozást viszont, ha életében előszőr lát, akkor az viszont lehet bukta, de ha nem is akkor 2-esekkel fogja kinyögni...

2020. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 akkor én egyedi eset volt. Mert nekem a programozós tárgyat gyorsabban és könnyebben tudtam megtanulni, mint az analízist, diszkrét matekot. Szóval kár általánosítani valóban...
2020. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
(én az ELTE-IK-ra jártam), te?
2020. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Szerintem ez egyetem függő. Nézd meg, milyen tárgyaid lesznek első félévben és aszerint készülj.

Nálunk például első félévben csak alap C++ volt, második félévben kezdtünk el komolyabban foglalkozni a programozással. Viszont nagy előny, ha már az elején képben vagy a programozással, így tudsz a matekra koncentrálni a szorgalmi időszakban. Egyetem függő, hogy matekból mit kérnek számon, így én erre nem készülnék előre.. Esetleg deriválást+integrálást tanuld meg, de majd a mateking.hu segít átvészelni a zh időszakot.

"a Python felépítése az egyik legkönnyebb, de gondolom a logikája ugyanaz mint a C-nek" .........nem feltétlenül.

Ne arra koncentrálj, hogy hány programozási nyelv szintaxisával vagy képben, nem az a lényeg. Feküdj rá egy nyelvre, C-re vagy C++ra, egyetemen tipikusan ezekkel kezdenek. Értsd meg jól az alapokat, hogy mit miért csinálsz, hogyan működnek a dolgok a háttérben, ez sokat fog segíteni.

Ha az alapokkal tisztában vagy, nem fog gondot okozni később egy másik nyelv működésének, szintaxisának megismerése.

Sok sikert!

2020. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!