Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért erőltetik annyira a C#...

Miért erőltetik annyira a C# programozási nyelvet az iskolákban?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nehéz megérteni, hogy miért erőltetik annyira a C#-ot, amikor hasonló célokra a jövő/jelen a Python illetve a Java.


Régebben a Pascal volt ilyen, az is bunkósbotként ment végig az iskolai programozáson, "most" átvette a helyét a C#. De nem logikus az egész, hiszen az állások száma, a népszerűségi listák, a kereset, a privát programozósulik ajánlatai, a józan ész, kb minden a Java-t és a Python-t részesítik előnyben (természetesen azonos illetve hasonló célú feladatokra).



2020. ápr. 11. 10:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

21-es:

Pythonban nagyon könnyű asztali appot összedobni, használható a QT keretrendszer, meg testreszabható pl. CSS-el is. Java-ban a JavaFx lenne a korszerű asztali appok készítésére, legalábbis az információim alapján, de sajnos a 8-as verzió óta nem annyira könnyű ezt használni, mert az OpenJDK nem tartalmazza az OpenJFX-et, meg ugye még azzal is meg kell birkózni, hogy az IDE (pl: IntelliJ) megfelelően legyen beállítva a verzióra, kicsit macera lett az egész.


C#-nál valóban nem annyira macera ez Windows appok készítésére, de ha abból indulunk ki, hogy lassan ott tartunk, hogy nem divat desktop appokat készíteni, mert a trend az afelé megy, hogy mindent a webre, meg mobilra.


Viszont Pythonnál ez gond nélkül megy, szóval ha nem számít a szupersebesség, akkor bőven megteszi ez a PySide2-es keretrendszer Python alatt, és még teljesen platformfüggetlen is.

2020. ápr. 12. 10:21
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Bár csak az oktatott nyelv lenne a legnagyobb probléma.. Iskolák többsége tele van inkompetens rendszergazdákkal és infótanárokkal. A komolyabb gimiket leszámítva a legtöbb helyen a tanár sem tudja, hogy mit csinál.
2020. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

23-as:


Teljesen igazad van, nálunk is ez a helyzet sajnos. Ez már inkább bolondok háza, mint iskola.

2020. ápr. 12. 19:28
 24/32 anonim ***** válasza:
Én se értem miért tolják annyira bár szerintem tanárfüggő is hogy mennyire sajátítják el a diákok. Véleményem szerint egy jó tanár a Java nyelvvel bevezetve a diákokat a programozásba is ugyanolyan jó mint például egy Pythonnal. Vagy ha nem is Java-val de C-vel.
2020. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nem erőltetik.


Egyetemen C/C++ al indítanak. Nem véletlen. Esetleg utána jön a C#/Java és ezek vizuális változatai Winform,WPF, JavaFX.


Azért, hogy megismerd ezeket a nyelveket is.


Ha ezeket ismered utána bármire rátudsz állni.

2020. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
27%
Igazából C++al már bevezettük az OOP programozást és onnantól kezdve bármilyen nyelven kell programoznod 1 nap alatt ráállsz.
2020. ápr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Bevezetik *
2020. ápr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Alex Fly ***** válasza:
74%

@26: igazából ugyanez elmondható a C#-ról is; viszont azt egyszerűbb megtanulni -éa oktatni is...

De amíg pl. nálunk hónapok óta gyakorlatilag emelt szintű érettségi-feladatokat oldunk meg, addig a használt nyelv teljesen lényegtelen. Ezeket ugyanúgy meg lehet írni bármiben; a lényeg a feladatmegoldás és a gondolkodásmód elsajátítása.

2020. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

24-es:

Az alapokat tekintve a Java/C# majdnem ugyanott van, és látva az osztálytársakat, sokan kezdők voltak közülük, hát szó ami szó, nem kezdő nyelv. Ide jön még hogy mennyi tanár (nem akarok csúnya szót használni) nincs a helyzet magaslatán, így pont ezek a nyelvek akkor lennének jók, ha feleslegesen bonyolizálni akarnám az emberek életét. De persze itt kezdőkről beszélek.

A C pedig még rosszabb ilyen szempontból, még többet kell gépelni a Java-hoz/C#-hoz képest, még több dologra kell figyelni, még több hibalehetőség. Persze a C nyelv egy szuper nyelv adott feladatokra, de nem arra való, hogy a kezdők orra alá toljuk.



25-ös:

Az egyetem az egy kicsit más téma. Én elsősorban nem a felsőoktatásra gondoltam. De hallottam már több helyről is, hogy az egyetemeken is kezdik átvenni azt, hogy a Pythonnal tanítsák meg az alapokat, és utána jöhetnek a nehezebb nyelvek. A fordított gondolkodás nem tudom mennyire jön be, amikor a nehéz nyelven vért izzadnak a diákok, utána jöhetnek a könnyebbek :D De mondjuk egyetemen még el is tudnám képzelni ezt. Hisz ők a jövő értelmiségei (elméletben)


28-as:

Igen, ezek az érettségi feladat megoldások egy rémálom. Régi, logikátlan, életszerűtlen baromságok tömkelege. De hát ha valakinek ez tetszik, akkor csinálja :)

Én nagyon rühellem ezeket, meg ezeket kb olyanok írták, akiknek gőzük nincs a való élethez.

Valódi hús vér munkaerőpiacon dolgozó programozókat kéne megkérni, hogy írjanak feladatokat, annak biztos több értelme lenne.

2020. ápr. 14. 11:23
 30/32 anonim ***** válasza:
47%

Ne haragudj, de egy OKJ-s tanfolyamon felénél se tartva elég nagyképűnek hangzik leszólni az érettségi feladatokat. Az igaz, hogy a programozásnak nem minden szeletét fedi le, csak a specifikáció értelmezést és az algoritmizálást. Ha "logikátlannak" tartod azokat a feladatokat, akkor valószínű, hogy szövegértési nehézségeid lehetnek, az „életszerűtlenség” meg furcsán hangzik valakinek a szájából, aki még az első nyelvvel küszködik.

Egy érettégin nem lehet komplex projekt feladatot kiadni, mert az idő ennyire elegendő. Ha megnézel egy programozási versenyt, a Google Code Jamet, vagy bármelyiket, pont ilyen feladatokat találsz, mint az érettségin, csak éppen még nehezebbeket.

Okoskodás, meg észosztás helyett tanulj inkább, mert így azt lesz a vége, hogy életed végéig a hülye tanárokat fogod hibáztatni a kocsmapultnak dőlve, hogy nem lett belőled programozó.

2020. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!