Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python 3: Részletesnek tűnő,...

Python 3: Részletesnek tűnő, de Python2 változatról szóló könyvből érdemes tanulni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Python programozási nyelvet szeretném megtanulni (tudom-tudom: "programozni tanuljak meg, ne programozási nyelvet"), de programozni más nyelven már tudok.

Van egy elég jónak tűnő leírás, de sajnos: Python 2 programozási nyelvről szól és érintőlegesen van benne szó előretekintés jelleggel a Python 3 változatról is...

Mekkora az eltérés a kettő közt, ha olyan könyvvel kezdenék, amely a 2. változatot mutatja be, esetleg összezavarodnék hogy a 3. változatban nem működnek a dolgok, vagy teljesen másképpen működnek?

Mivel már csak a 3. támogatott ezért azt szeretném tanulni.

A könyv amire gondoltam:

[link]



2020. márc. 26. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha Python 3-at akarsz tanulni, akkor tanulj Python 3-at.

Van az interneten millió forrás.

[link]

2020. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. márc. 26. 16:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok minden másképp működik. Sok-sok éven át készültek rá, hogy átálljanak, mert vannak szokatlan inkompatibilitások. Nem véletlen, hogy a 2.7 változatot még mindig életben tartják ennyi év után.

Nem vészesen sok, de ha most kezded, össze tud zavarni, nem érdemes.

2020. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!