Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen rendszeren lehet...

Egy ilyen rendszeren lehet futtatni virtuális gépet? ______________________________

Figyelt kérdés

Fontos lenne a segítség mert még sosem csináltam ilyet.



Windows XP Professional SP3 32bit


CPU: 2,3GHZ

RAM: 2GB

Videokártya: 512MB

Merevlemez: 74GB (2 patríció: 64GB , 10GB)

DirectX: 9


Egy ilyen gépen szeretnék futtatni virtuálisan egy XP-t. Ha ez lehetséges akor hogyan és melyik programmal. Igaz hogy külön patríció kell egy virtuális gép számára az igazi gépen? Léci ha lehetséges akkor azt is írjátok le hogy hogyan csináljam. Előre is köszi...........


2010. júl. 28. 10:39
 1/6 anonim válasza:
Lehet virtuális gépet futtatni rajta és nem kell új partíció, de szerintem nem érdemes, mivel nem túl nagy a merevlemezed, és mivel 2 XP lesz feltelepítve (akarom mondani csak 1 tényleges és egy virtuális, de a lényeg, hogy 2x annyi helyet foglal majd) megint csak csökken a tárhelyed, és így lekorlátozod magad abban hogy miket rakhatsz még fel. Egyébként a "VirtualBox" nevű programmal tudod a v.gépet létrehozni amiben kijelölhetsz vagy egy dinamikusan növekvő mappát virtuális merevlemeznek, vagy létrehoz egy olyan mappát aminek fix a kapacitása (pl.: 20Gb) a program magyar nyelvű így nem kell tőle félni, de szerintem ha ilyenben gondolkozol akkor előbb szerezz be vagy még egy, vagy egy nagyobb merevlemezt:) remélem tudtam segíteni. további szép napot:)
2010. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, az alábbiakkal (ingyenes):

- Sun VirtualBox

- MS VirtualPC, otthonra és diákoknak

és fizetős:

- VMWare


Én ettől jóval gyengébb gépen futtattam 2 XP-t: AMD AthlonXP 1700+ 1,4Ghz, 256MB RAM, 40GB HDD.

2010. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek mekkora hely kéne a virtuális XP merevlemezének. Én csak "kísérletekre" szeretném használni a virtuális gépet.
2010. júl. 28. 18:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem ezt a virtualboxot de ott csak 64 bites rendszerre van. Lehetséges egyátalán 32bites rendszeren?
2010. júl. 28. 21:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaaa bocsika félrenéztem tényleg van 32 bitre:D De azt még mindig nem tudom hogy kb hány gb-s merevlemez kell egy virtuális XP-nek?
2010. júl. 29. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudom szerintem 4 tuti elég (tapasztalat)
2010. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!