Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan építsek fel egy szoftve...

Hogyan építsek fel egy szoftverfejlesztő vállalkozást?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy programtervező vállalkozást felépíteni csak nem tudom milyen területen és ilyen igény van erre a szolgáltatásra és azt sem tudom hogyan keressek potenciális klienseket? Esetleg van itt olyan aki már jár ezen az úton és elért valamit?

2020. ápr. 27. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az üzleti részéhez nem értesz, akkor előbb tanulj, én azt javaslom! A kezdő vállalkozások nagy része az első években tönkre is megy.


A sikeres vállalkozók talpraesettek, keresnek, keresnek, kutatnak, tanulnak és mennek utána. Nézz meg cégeket, akik azt csinálják, amit te szeretnél, (versenytárselemzés), a céginformációk nylvánosak, a nettó árbevétel és az alkalmazottak száma is.


Tanulj a könyvelésről, adózásról, vállalkozói formákról is, hogy számodra hogy lenne jobb.


Pénzügyi tervet is írj, hogy lásd, mi-mennyibe kerül.


Marketing és kapcsolatépítés nélkül elkezdeni se érdemes, ezért ebben is érdemes magasabb szinteket elérned indulás előtt.


4 éve vagyok vállalkozó IT területen, elhiheted, napi 14 óra munka, és max. ebédszünetben van egy kis lazítás (lásd most). Ha nem akarsz ennyit beletenni, főleg az elején (de később is) bele se kezdj.


(Mindezt úgy vetettem fel, hogy feltételezem, szakmailag már felsőbb kategóriás vagy, a szolgáltatások kivitelezése már nem gond, csak a "körítés" hiányzik a céghez).

2020. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen inkább a körítés hiányzik mint a szakmai háttér.
2020. ápr. 27. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Ha ezt itt akarod megtudni, akkor a legjobb, ha leteszel róla.
2020. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Mielőtt megkeresel valakit, hogy adjon neked tanácsokat, hogy sikeres válallkozásod legyen, tanulj és ismerd meg a másik felet. Hiába írsz nekem privátot, hogy meséljek, milyen a piac, ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy elmesélem, hogyan legyél jó konkurensem? Vállalj felelősséget a tetteidért és rakd össze magadnak! Aztán a versenypályán találkozunk!
2020. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!