Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen program nyelvet tanulja...

Milyen program nyelvet tanuljak egyetem előtt a következő 2-3 hónapban?

Figyelt kérdés

Most emelt érettségi miatt Pythonban programozok de annál beljebb nem ástam magam, mint az érettségi feladatok megoldása.


Szóval amint vége az érettségi vizsgáknak és mivel nincs szóbeli sem, szeretnék valamit tanulni amikor itthon vagyok.


Lehetőségeim és amik érdekelnek:

- jobban elmélyedek a python világában

- Érdekel a játékfejlesztés és van egy C# könyvem is az alapok megértéséhez.

- webfejlesztés


Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? SZTE Programtervezőre megyek szóval ah azt nézzük talán a c# a legjobb választás.



2020. ápr. 29. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
A Pythonnal nem lőhetsz mellé, nagyon keresik mostanában, a C#-ra ez szintén igaz. Játékfejlesztésre viszont inkább a C++ való. Ajánlom még a Javát is, mert keresett és a C#-nál (szerintem) logikusabb, de az sem játékfejlesztésre lett kitalálva.
2020. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A C#-ot és a Java-t biztos fogod tanulni.

Ha webfejlesztéssel is szeretnél foglalkozni akkor a Html, CSS, JavaScript, PHP, MySQL is elő fog kerülni.


Az első hozzászólóhoz hasonlóan is javaslom a C++ nyelvet is ha játékokban is gondolkodsz.

2020. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Halálosan mindegy.

Neked nem programnyelvet kell tanulni, hanem programozást. Attól meg még q messze vagy, hogy a piaci igények alapján dönts.

2020. ápr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!