Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Egyszerű ALG program" a...

Csabipuskas kérdése:

"Egyszerű ALG program" a védési programom az egyetemen, azt se tudom egyáltálán hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

A szöveg amit kaptam a feladathoz: A feladat megvalósítása egyetlen ALG(Application Level Gateway, vagy bizonyos környezetekben „Port Forwarding” néven említett) program megírását jelenti. A program egy(port számmal) előre megadott szerver funkciót ad a hozzá kapcsolódó valódi kliens számára. A program a valódi klienstől érkező bájt-folyamot egy előre (IP címmel és port számmal) meghatározott valódi szerver felé küldi, az onnan érkező válaszokat (bájt folyamot) pedig a valódi klienshez továbbítja válaszként.A program indításkor három paramétert kap:A valódi kliens felé szolgáltatást nyújtó (saját) port számot.A valódi szerver IP számát.A valódi szerver port számát. Ha a valódi kliens, vagy valódi szerver befejezi a kommunikációs viszonyt,akkor a programnak ezt a másik kommunikációs társ felé meg kell tennie.A kommunikációs viszony befejeződése után újabb valódi kliens kapcsolódhat a szerverhez.


Hozzátok fordulok segítségért mert az internetes keresés nem bizonyult hatásosnak, bármilyen kis tanács jól jön



2019. máj. 14. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor mi a szart keresel az egyetemen?
2019. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

socket programming témakörében nézz szét - Python-os példa:

[link]

esetedben egy programon belül kell megvalósítanod a szerver és a kliens funkcióit.

2019. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem ez egy egyszerű proxy lesz. A c++ socket bibliát ajánlom figyelmedbe: [link]

Itt van is egy ehhez nagyon hasonló példa megvalósítva. Ha kicsit megérted a socketek működését, akkor egy kb 100 soros programban megvan az egész.

2019. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

1: Mit keresel az egyetemen?

2: Erre való a konzulens

3: Tökéletesen le van írva, mit kérnek, lépésről-lépésre

2019. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, hogy ez egy 2. féléves beadandó?

[link]

mert akkor ehhez még segédleteket is biztosít Dr. Kocsis Gergely adjunktus:

[link]

ezt biztos említette az órán.

2019. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a segédletek:

[link]

2019. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: Hát én is remélem, hogy nem diplomamunka, mert annak elég vicces lenne...
2019. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!