Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom C programozas...

Hogyan tudom C programozas soran a RAM gyorsitotarat olvasni, illetve irni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Simán lehet, hogy hülyeséget írok de szerintem a cache részt az adott oprendszer kezeli és magasszintű programnyelven nem tudod közvetlenül kezelni.
2020. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha jol tudom a Linuxot C-ben irtak. Tehat ha a Linux tudja kezelni, akkor nekem is tudni kell.
2020. ápr. 29. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem, a linux kernelt írták ELSŐSORBAN C nyelven, ez nem azt jelenti, hogy teljesen C nyelvben írták az operációs rendszert.


[link]

2020. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tehat ha a Linux tudja kezelni, akkor nekem is tudni kell."

A kettő között nincs logikai kapcsolat.

"Ha jol tudom a Linuxot C-ben irtak."

Részben igen. De attól, hogy valamit X nyelven írtak, nem következik, hogy bármely más X nyelven írt szoftver képes legyen egy már futó rendszerből ugyanazokat az erőforrásokat elérni. Egy hétköznapi példa: az OTP bankfiók épületét is sima építőmunkások építették fel. De ez még nem jelenti azt, hogy most egy építőmunkás szabadon bemehetne az OTP bankfiók széfjéhez, mert a biztonsági őt rövid időn belül páros lábbal rúgná ki.

Ez nem nyelv kérdése, hanem privilégiumoké, jogosultságoké, és absztrakciós szinteké. A rendszer hozzáférhet, hiszen ő közvetlenül érintkezik a hardverrel. Egy felhasználói program már nem férhet hozzá, mivel neki ott semmi keresni valója nincs. Az a rendszer magánügye, hogy hogyan kezeli a hardvert. A felhasználói program pedig a rendszer által biztosított erőforrásokkal kell, hogy gazdálkodjon.

2020. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az operációs rendszer feladatához tartozik az is, hogy megakadályozza az illetéktelen mókolásokat a hardveren. Jól is néznénk ki, ha csak úgy valaki kihúzhatná alólunk a memória tartalmát programkódból.


Egyébként a cache hardveresen van megoldva, tehát fixme, de tudtommal nincs ráhatásod rá, hogy mi kerüljön bele, mi kerüljön ki belőle, tehát feltételezem, hogy ennélfogva olvasni sem lehet a tartalmát (írni biztosan nem).

2020. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

1. A C nem magas szintű, hanem mid-level nyelv.

2. A cache memóriához direkt módon egy programozó sem fér hozzá, mert, ahogy előttem szóló is írja, az csak a processzor számára hozzáférhető.

2020. máj. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!