Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA txt fájlbeolvasásnál...

JAVA txt fájlbeolvasásnál hogyan tudom az első sort (ami eltér a többitől) beolvasni?

Figyelt kérdés

Az alábbi a problémám ebben a feladatban: [link]


Be kell olvasni a txt fájlt, aminek az első sora eltér a többi sortól.

Az első sor tartalmazza a helyes megoldást, míg a többi sor a versenyző azonosítóját és egy szóközzel elválasztva az általa megadott választ.


A gondom az, hogy mivel az első sor eltér a többitől, így nem tudtam beolvasni, viszont kipróbáltam úgy, hogy az első sort töröltem és így a többit már gond nélkül beolvasta.


A kérdésem hogy miként lehetne beolvasni az első sort is hogyha az eltér a többitől sortól?


Az alábbi módszert használtam, ezt mivel kellene kiegészítenem hogy a teljes tartalmat beolvassa?


{

RandomAccessFile f= new RandomAccessFile("elérési útja a fájlnak","r");

String[] versenyzo= new String[500];

String[] valasz= new String[500];

int db=0;

int i=0;



for(String sor= f.readLine(); sor !=null; sor=f.readLine())

{

StringTokenizer darabol =new StringTokenizer(sor);

versenyzo[db]=darabol.nextToken();

valasz [db]=darabol.nextToken();

System.out.print(azon[db]);

System.out.println(versenyzo[db]+" "+valasz[db]);

db++;

i++;

}


f.seek(0);

f.close();

System.out.println();

}



2020. máj. 8. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egész fájlt akarod olvasni, akkor felesleges RandomAccessFile-t használni.

Hívsz simán a ciklus előtt egy readLine-t, azzal letudod az első sort, aztán mehet ciklusban a többi.

2020. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!